Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

Районний фольклорний фестиваль ’’Різдвяне диво’’

Фото Олексій Лебідя.

У1 районний фольклорний фестиваль "Різдвяне диво", започаткований районним відділом культури у нашому районі, напередодні Водохреща гостинно відкрив двері для усіх липівчан та гостей міста. Вже ввійшло в традицію під час Різдвяних свят проводити у районі такий Форум народної творчості, дотепності, винахідливості, української колядки та щедрівки .

Раніше це феєричне дійство відбувалось на Василя, на Новий рік за старим стилем. Аж цього разу захід провели напередодні Водохреща.

У переддень свята, в давнину українці готували «голодну» кутю, вечерю, під час якої усі страви повинні бути пісні. Важливо, щоб на столі їх була непарна кількість.

Ось і тепер творчі колективи із територіальних громад району постарались на славу - на столах, що накрили до вечері, чого тільки не було: Різдвяні калачі та хліби, жарені карасі, вареники в макітрі, млинці із грибами та медом, коржі з маком, пиріжки з ягідьми, узвар та ще багато чого, але чільне місце на столі відведено було куті, як головній "господині" столу.

Якщо на багатий вечір або ж на Святвечір господар запрошував мороз до оселі, то тепер його виганяли, на нього сварилися, грюкаючи ковінькою і співаючи пісень. Важалося, що на Водохреща були вже останні сильні морози, за ними діло має повертати до весни.Така традиція збереглась від наших пращурів.

На святковий майданчик перед районним будинком культури сходились на "голодну" кутю під українські мелодії троїстих музик художні колективи, що представляли на святі свої територіальні громади, властиві для їх сіл звичаї, колядки та щедрівки. Майданчик заповняли гурти щедрувальників та липівчан, які полюбляють такі видовищні дійства від яких повіває старовиною, історією культури нашого народу.

Священник УПЦ Київського патріархату ієрей Василь Загорянський прочитав Молитву і благословив початок цього чудового заходу.  Учасників дійства привітали заступник голови райдержадміністрації Олег Фурманюк, заступник голови районної ради Руслан Танасюк та начальник відділу культури й туризму Геннадій Терлецький.

Концертну програму розпочав народний колектив Липовецького районного будинку культури, а за ним представили свою програму вихованці Липовецької музичної школи. Різдвяні колядки та щедрівки у виконанні дітей звучали особливо зворушливо, торкались потаємних струн душі кожного присутнього. Програму продовжили художні колективи територіальних громад району. Не дивлячись на морозець, який не втрачав позицій, народу на святі ставало все більше, не мало свято і вікових обмежень. Найстаршим представникам фольклорних колективів виповнилось за сім десятків літ, а наймодшим ще не було й десяти, але всіх їх зігрівала і єднала любов до української пісні, слова, історії свого народу. Після концертної програми керівники розпочали огляд святкових світлиць із віншування творчих колективів.

По завершенні заходу фольклорні колективи на чолі із сільськими головами відзначено подяками  за  вагомий внесок у розвиток  пісенних традицій рідного краю та участь у  У1 районному Фестивалі "Різдвяне диво".  

Фото Олексій Лебідя.Фото Олексій Лебідя.Фото Олексій Лебідя.Фото Олексій Лебідя.Фото Олексій Лебідя.Фото Олексій Лебідя.Фото Олексій Лебідя.Фото Олексій Лебідя.Фото Олексій Лебідя.Фото Олексій Лебідя.Фото Олексій Лебідя.Фото Олексій Лебідя.Фото Олексій Лебідя.Фото Олексій Лебідя.Фото Олексій Лебідя.Фото Олексій Лебідя.Фото Олексій Лебідя.Фото Олексій Лебідя.Фото Олексій Лебідя.Фото Олексій Лебідя.Фото Олексій Лебідя.Фото Олексій Лебідя.Фото Олексій Лебідя.Фото Олексій Лебідя.Фото Олексій Лебідя.

Повернутись