Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

’’Різдво в Буші’’

13 січня, в рамках відзначення новорічно – різдвяних свят, за ініціативи та під патронатом голови обласної державної адміністрації Валерія Коровія, на території державного історико-культурного заповідника «Буша», що на Ямпільщині, відбулось відкриття мистецького проекту «Різдво в Буші».

На святі коляди та щедрівок були присутні голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій, заступник голови – директор Департаменту освіти та науки облдержадміністрації Ігор Івасюк, голова обласної Ради Анатолій Олійник, керівники районів, представники духовенства, начальники структурних підрозділів облдержадміністрації , гості та жителі Ямпільського району й області.

Вітаючи усіх присутніх з новорічно-різдвяними святами, очільник області Валерій Коровій зазначив, що такий мистецький захід не випадково проводиться на цій святій землі заповідника «Буша». Адже тут неймовірна аура та українських дух.Це місце  де збережено кілька пластів цивілізації, зокрема Трипілля, козацької доби. Атмосфера, що тут панує не залишає байдужим нікого, вона пронизує до самого серця. Зараз ми живемо у непростий  історичний час, але, попри все, ми рухаємося вперед. Цей фестиваль, започаткований тут, стане традиційним на Вінниччині і обов"язково матиме продовження.

Щирі слова вітання від усього депутатського корпусу та себе особисто висловив голова обласної Ради Анатолій Олійник. Він побажав щирої долі, Божої благодаті та миру всій українській землі. А для цього ми повинні робити все, щоб відроджувати те, що передали у спадок діди і прадіди, зберегти і передати нашим нащадкам. Ми повинні завжди пам’ятати, якого ми роду!

Наш, Липовецький район на чудовому дійстві гідно представив хоровий колектив районного будинку культури , який має звання народного. Виступали у загальній програмі свята другими після вітальних промов очільників області. Для ямпільчан та гостей свята липовчани надзвичайно зворушливо та душевно виконали  "Щедрик" Миколи Леонтовича та весело і ритмічно-колядку на новий лад "Старий рік минає" у обробці Ольги Токар. Обидва твори настільки були відшліфовані і злагоджено звучали, що їх виконавці отримали шквал оплесків. Надзвичайно гарно  представила для керівників області світлицю Липовецького району Вікторія Терлецька. Її родзинкою стали різдвяні хліби та короваї на вишиваних липовчанками рушниках. Липовецький стіл у світлині був накритий , як на багату кутю, за всіма українськими звичаями - із дідухом, хлібом, кутею на покуті столу, карасями та іншими різдвяними стравами. Значно прикрасили цю чудову світлицю вироби дітей Комунальної установи "Липовецький дитячо-юнацький центр", представляла вироби гостям його директор Алла Куземко. Навіть імпровізований вертеп був майстерно облаштований дитячими умілими ручками, ще були вироби із лози, макраме, газетної соломки, різдвяні павуки... Це все, що стосувалось старовини, було розміщене у лівому кутку світлиці. А в правому,  вже більш сучасному, стояв камін на якому лежали  шкарпетки, в яких для дітей приховані "миколайчики" та різдвяні подарунки. Делегацію очільників області із святими отцями зустрічав біля світлиці наш фольклорний колектив "Народні музики", а гостинні господині-липовчанки вже стояли із святковими короваями, аби віншувати дорогих гостей.  Аура різдвяної святковості, що панувала тут, викликала бажання робити біля нашої світлиці світлини на згадку про таке чудове дійство .

Протягом усього свята безперервно лунали різдвяні віншування фольклорних, співочих та обрядових гуртів із районів та об’єднаних територіальних громад краю.

Повернутись