Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

Різдвяне Диво на Липовеччині

За тиждень після коляди, напередодні Нового Року (за старим стилем) українці святкують Щедрий Вечір. За християнським календарем – це день преподобної Меланії. У народній традиції обидва свята об'єднались, тож тепер ми маємо Щедрий Вечір, а за ним старий Новий рік. Вже ввійшло в традицію,що на Василя у Липовці проходить Фестиваль народної творчості, як підсумок роботи творчих колективів за рік. Цей захід має свою історію та свої унікальні традиції. Щорічно тематика його змінюється: на фоні приготувань до свята оголошується конкурс на якусь особливість, притаманну Різдву. Ось і цьогоріч кожна громада мала показати які хліби, калачі випікались на свята.

Започаткував  проведення фестивалю "Різдвяне диво" у районі відділ культури та туризму, який очолює Геннадій Терлецький. В цьому році захід зібрав шанувальників українських традицій уп'яте. Відкрив його Геннадій Терлецький, привітавши всіх з Новим роком, Різдвом Христовим. З вітальним словом до липівчан звернулись Ольга Дмитрів, перший заступник голови райдержадміністрації та Руслан Танасюк, заступник голови районної ради. У поздоровленні керівники зазначили, що цим гарним святом, як і попередніми, ми завдячуємо нашим захисникам, що боронять нашу свободу і спокій на сході України. Побажавши всім миру, добра, благополуччя, керівники вручили учасникам художньої самодіяльності Подяки голів районної ради та райдержадміністрації із новорічними сувенірами.

Далі своїми щедрівками та колядками вітали всіх присутніх творчі колективи районного будинку культури, музичної школи, територіальних громад району, і жоден із виконаних  народних доробків не повторився. Це справжнє Різдвяне Диво вже не перший раз стало утвердженням наших українських традицій, звичаїв та обрядів, які з шаною передаються від діда-прадіда, аби не втратити зв'язок поколінь.

Територіальні громади частували всіх пісними та скоромними стравами. У центрі накритого столу, як і годиться , місце відведено куті, як основній різдвяній страві, а вже навкруг неї-чого душа бажає: і вареники, і галушки, коропи, холодець, пиріжки, різдвяні хліби… Всім, чим багата територіальна громада, виставлялося на стіл. Проводився ще конкурс на краще виконання щедрівок,читання новорічних та Різдвяних віншувань. Виставки , які готували і показали липівчанам територіальні  громади, були одна краща іншої, а Костянтинівські аматори  навіть представили в мініатюрі виконаний Вертеп, тому про переможців Фестивалю не могло бути мови. Перемогли всі, хто любить і шанує наші українські звичаї, хто не цурається історії  України і примножує її славу. І, все-таки , кращими були територіальні громади із Трощі, Війтовець, Сививковець, Струтинки, Приборівки, Зозівки…

Над містом лунала мелодія всесвітньо відомого "Щедрика" Миколи Леонтовича, а народу не хотілось розходитись, навіть холод не завадив святковому настрою.

 

Повернутись