Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

’’РІЗДВЯНЕ ДИВО’’

Фото Олексій Лебідя.

Як завжди,14 січня 2017 року   обласний фестиваль народної творчості «РІЗДВЯНЕ ДИВО» зібрав у місті Вінниця кращі фольклорно-етнографічні та співочі колективи з колядками  та щедрівками ,  народних майстрів з дивовиробами, та чарівних господинь з кутею з усіх куточків нашого регіону.  

Фестиваль, започаткований  у 2010 управлінням культури облдержадміністрації та обласним центром народної творчості з метою підтримки і розвитку української національної культури, в цьому році проводився спільно з  департаментом культури Вінницької міської ради та міським центром концертних програм і фестивалів.

 

Урочисте відкриття Фестивалю відбулось на Майдані Незалежності , де вишикувались гурти колядників та щедрівників з усіх районів, а на імпровізованій сцені представлялась вітальна програма «З Різдвом Христовим!» Вінницького РБК.  З вітальним словом перед краянами виступили Вінницький міський голова Сергій Моргунов та заступник голови, директор департаменту освіти і науки облдержадміністрації Ігор Івасюк.

Далі Різдвяна хода гуртів колядників-щедрівників вирушила  від Майдану Незалежності до ЦПКіВ ім.Горького (до головної ялинки міста).

Там проведенго огляд виставки народного мистецтва «Різдвяне диво».Шанувальники народного мистецтва тут мали можливість поспілкуватися з майстрами, помилуватись їхніми  виробами та різдвяними композиціями  з власноруч виготовленими прикрасами з природних матеріалів, а господині з кожного району частували дорогих гостей щедрою кутею та духмяною різдвяною випічкою.

Тим часом , на сцені   розпочався великий Різдвяний концерт «Засіємо добром»  за участю фольклорних співочих та обрядових гуртів  районів   з виконанням колядок і щедрівок  рідного краю.  Серед учасників фестивалю був і творчий колектив із Липовеччини. Їх привітали директор департаменту культури Вінницької міської ради Максим Філанчук, заступник начальника управління культури і мистецтв облдержадміністрації  Валентина Троян, директор обласного центру народної творчості, заслужений працівник культури Тетяна Цвігун та директор міського центру концертних програм і фестивалів Ольга Дернова. 

За активну участь у  фестивалі, відродженні народних звичаїв та української культури вцілому, учасникам вручені Дипломи, Подяки та різдвяні сувеніри.   

Фото Олексій Лебідя.Фото Олексій Лебідя.Фото Олексій Лебідя.Фото Олексій Лебідя.Фото Олексій Лебідя.

Повернутись