Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

’’Різдвяне диво’’ вже всьоме завітало в Липовець

Районний центр приймав гостей-учасників УІІ районного Фестивалю народної творчості "Різдвяне диво", який проводиться щороку у різдвяні дні з метою відродження народних традицій, обрядів та звичаїв. Кожного разу в рамках заходу проходить ряд конкурсів та розваг.
Цьогоріч між громадами було оголошено конкурс на кращий Різвяний калач та щедрівку. Святковою ходою творчі колективи територіальних громад вирушили від приміщення районної ради та адміністрації і направились до районного будинку культури, на площі якого височіла вбрана святково красуня-ялинка. В дорозі кожен колектив виконував свою щедрівку чи колядку, яка притамання тій місцині, з якої приїхав. Під ялинкою усі зупинилися і УІІ Фестиваль народної творчості відкрив начальник відділу культури та туризму Геннадій Терлецький, який зупинився на історії народження та подальшого життя Фестивалю на Липовеччині. Свій виступ він завершив словами "Слава Україні!" У відповідь звідусіль дружно пролунало " Героям слава!".

Учасників свята привітали очільники району , перший заступник голови райдержадміністрації Ольга Дмитрів та голова районної ради  Юрій Науменко. Керівники зазначили, що 2017 рік був нелегким, але попри всі негаразди Україна продовжувала рух вперед. І назло всім ворогам наша Батьківщина-Україна була, є і буде! Бо є народ "...якого правди сила ніким звойована ще не була!". Згадали тих, хто зараз на сході України оберігає нас, наші родини, аби ми могли святкувати свята, зустрічати Новий рік, навчатися, працювати, просто жити, не відчуваючи небезпеки. Побажали усім липівчанам миру, злагоди, добра, здійснення задумів та впевненості у завтрішньому дні.

Передала новорічні вітання липівчанам від народного депутата Руслана Демчака його помічник Людмила Лаврова, а вітання від депутата облради Тетяни Редько озвучила Вікторія Терлецька. Згодом, перед присутніми з"явились Дід Мороз та Снігуронька, а з ними щедрувальники та посівальники, і свято закружляло та повело усіх за собою, у вир щедрівок та святкових див. Керівники підходили до світлиць, які облаштували представники громад, і вітали їх з Різдвом Христовим, а колективи у відповідь віншували всіх колядками та щедрівками. 
Під час заходу молодь Липовецького Фонду громади презентувала перекидний календар на 2018 рік, якому дали чудову назву "УСМІШКА ЛИПІВЧАН". Вдала назва, бо саме посмішка розтопить  лід,  неприязнь у стосунках і здружить людей. Бажаючі придбати новорічний сувенір опускали кошти у прозору скриньку і, взявши календар, щиро раділи світлинам знайомих на його сторінках. 
Завітали на гарне свято колишні сусіди, а нині члени нашої Росошанської ОТГ, гарні співучі колективи з Очиткова, Люлинець. Вони привітали всіх своїми щедрівками, що користувалися неабияким успіхом. На свято прибули і липівчани, правда найвідважніші, які не побоялись легкого різдвяного морозцю та холодного вітру. Їх розігрівала любов до пісні, танцю. Скуштували куті , по-справжньому пораділи "Різдвяному диву" та отримали заряд позитиву на увесь рік.

Незабаром фестивальне журі визнало, що  найкращі новорічні хліби та калачі печуть у Трощанській, Вахнівській, Війтовецькій, Лукашівській та Білянській територіальних громадах. У мистецтві виконання різдвяних щедрівок та колядок відзначились ансамблі із Зозівської територіальної громади "ОБЕРІГ" (худ.кер. Євгенія Богдан), "Надвечір'я" (худ.кер.Світлана Скидан) із Вахнівської територіальної громади і вокальний жіночий ансамбль "Калина" (худ.кер. Валентина Грищук) із Зозівківської територіальної громади. 
Переможці конкурсів були відзначені грамотами та сувенірами, а всі голови територіальних громад-учасники дійства, отримали подяки від керівництва району. Переміг гарний настрій, чудова аура святковості, піднесеності, гордість за своїх земляків -талановитих, добрих та щирих людей нашого краю. Веселих усім свят та щасливого нового року, дорогі земляки!

Повернутись