Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

Робоча зустріч із власниками земельних паїв

З метою легалізації діяльності суб`єктів господарювання ОСГ та сплати ними податків і зборів, приведення їх діяльності до норм чинного законодавства, у рамках проведення операції «Урожай-2016» робочою групою у складі Ольги Дмитрів - першого заступника голови райдержадміністрації, Юрія Данільцева - заступника начальника Липовецького відділення Немирівської ОДПІ, Оксани Притолюк - головного спеціаліста управління агропромислового розвитку, проведено зустріч із власниками земельних часток (паїв) в Струтинській територіальній громаді. В ході зустрічі, власникам земельних часток (паїв) доведено норми пп.165.1.24 п.165.1 ст. 165 Податкового кодексу України. Зокрема, зазначено, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються наступні  доходи: особистого селянського господарства та/або земельні частки (паї), виділені в натурі (на місцевості), сукупний розмір яких не перевищує 2 гектари. При цьому, розмір земельних ділянок, зазначених в абзаці другому цього підпункту, а також розмір виділених в натурі (на місцевості) земельних часток (паїв), які не використовуються (здаються в оренду, обслуговуються), не враховуються. Якщо розмір земельних ділянок, зазначених в абзаці третьому цього підпункту, перевищує 2 гектари - то дохід від продажу сільськогосподарської продукції підлягає оподаткуванню на загальних підставах.

За результатами аналізу розміру земельних часток (паїв) встановлено, що їх розмір у окремих землекористувачів перевищує 2,0 га., у зв’язку з чим дані громадяни зобов’язані щорічно до 1 квітня поточного року подавати декларацію про майновий стан та доходи з відображенням доходів отриманих від використання земельних ділянок у попередньому році. 

         В результаті жвавого обговорення, як позиції податкового органу, так і проблем громадян, прийнято рішення про додаткове опрацювання громадою норм Податкового кодексу, що дасть змогу більш компетентно орієнтуватись у порушуваних питаннях. Спільно вирішено наступну  робочу зустріч провести 04 серпня цього року.

Повернутись