Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

Садили ліс

Погіршення стану лісів в Україні сьогодні є однією з найбільших екологічних проблем, мабуть тому лісівники Липовеччини залучають до  щорічної акції «Майбутнє лісу у твоїх руках!» усіх свідомих людей. Акція триває з 21 березня до 17 квітня. Її мета – залучити  молодь до створення та відновлення лісових насаджень,  виховати бережне ставлення до лісу. Протягом останніх  років питання збереження лісових насаджень набуло  широкого громадського резонансу . Тотальне знищення лісових насаджень привело до зміни кліматичних умов, виникнення природних стихій, адже після суцільних або непродуманих вирубок схили втрачають здатність затримувати вологу та створюють небезпеку сходження снігових лавин або селів. Опади безперешкодно стікають до річок, викликаючи їхнє переповнення і розливання.

Кожна людина, яка усвідомлює масштаби екологічної біди, намагається боротись із цим явищем. З метою відновлення лісових насаджень в Україні проводиться ряд акцій, одна із них " Майбутнє лісу в твоїх руках!" До участі в акції, як і в попередні роки, було запрошено працівників органів місцевого самоврядування, державної служби, депутатів, представників громадських організацій, старшокласників. Директор Липовецького  лісового  господарства Аркадій Білик на засіданні координаційної ради зазначив, що поновлюються лісові насадження у Попівці, Росоші, Ганнівці, Старій Прилуці, Зозові. Особливо  дружно під час акції працюють школярі. Можливо вони не так багато посадять, але їм надовго запам’ятається цей захід – як  тримали у своїх руках маленький саджанець, з якого колись виросте крислатий дуб-велетень чи струнка сосна. Ця акція надає  можливість кожному посадити своє дерево. І чим більше дерев ми посадимо - тим краще. Наша планета Земля тим і відрізняється від інших планет-зеленими насадженнями.

 Молодшим, котрі приходять на екскурсії в ліс,  розповідають як із маленьких насінин вирощують саджанці, як важко за ними доглядати, як багато часу потрібно, щоб з насінини виросло дерево та як важливо вчасно провести заготівлю деревини, поки ліс не засох від старості. Наголосили на тому, що в лісі не можна смітити, палити , руйнувати пташині гнізда...  Старшокласників залучали до посадки лісу. Діти працювали на невеликих площах, а потім смакували лісовою юшкою. В рамках акції «Майбутнє лісу у твоїх руках»  проведено озеленення шкільних подвір’їв, парків, скверів.

На минулому тижні знову до заходу долучилися  працівники районної ради, комунальних установ, райдержадміністрації , її управлінь та відділів. Висаджували  (доповнювали в минулому році засаджену площу) саджанці сосни на території 6, 4 га , поблизу с. Ганнівка. Кілька годин попрацювали на свіжому повітрі під щебіт пташок, робочий гул бджілок, що облітали свої володіння в пошуках води. Разом з нами трудились і працівники лісництва. Лісничий Василь Тіторук, надзвичайно цікава людина, спочатку провів  інструктаж, а  за тим продовжував працювати спільно із  майстром лісу разом з  нами. Читав Єсеніна, цікаво оповідав про лісові рослини, звірів. Із спілкування з ним  зрозуміло, що надзвичайно любить  свою роботу . 

Від  активної праці всі отримали задоволення, а коли ще скуштували запашної юшки в лісі - де й ділася втома!

Повернутись