Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

’’Самоврядування себе виправдовує, коли є люди, які готові його впровадити’’

Відбулось засідання Клубу громадського діалогу за участі керівника проекту «Суспільна підтримка реформи самоврядування в Україні. Українська мережа клубів громадського діалогу», директора Фонду розвитку місцевої демократії (Польща) Пшемислава Фенриха та Оксани Колісник-координатора проекту в Україні. В засіданні взяли участь керівники та члени громадських організацій міста й району, шкільного самоврядування, Липовецького фонду громади, заступник голови районної ради Руслан Танасюк, модератором  виступила Ольга Собко – представник Клубу громадського діалогу у Липовці. Роботу клубу було побудовано так, щоб  зацікавити усіх присутніх, активізувати їх мислення, а в результаті, враховуючи пропозиціїрозробити план роботи для громадських організацій на наступний 2017 рік.

У вступному слові Пшемислав зазначив, що втішений тим, що маленька громадська організація зробила супер-рекламу свого міста (Липовець) і про нього вже знають у країнах Євросоюзу: «Я для себе вирішив, що мушу побачити це місто, поки я ще їжджу на велосипеді - полюбуюсь на чудові краєвиди. На жаль, погода трішки підвела, але я зустрівся з Вами, активними людьми , які хочуть змінити свою державу. Я можу вам допомогти в цьому. Клуб громадського діалогу -це один із досвідів, який ми пережили в Польщі. Солідарність -- це велика річ, і ми переконані, що завдяки їй нам вдалось розхитати підвалини тоталітаризму. Щоб солідарність стала можливою -- потрібен діалог, який має привести до порозуміння і спонукання до дії. Колись я був у такому комітеті при Лехові Валенсі. Він був створений, коли Польща знаходилась на переломі. Коли побачили його актуальність, створили аналогічний у м. Щецин. Потім таких комітетів стало по країні багато --завдяки їм і відбулось реформування місцевого самоврядування. Згодом, я прийшов на роботу до Фундації розвитку місцевої демократії і побачив ясно, що самоврядування себе виправдовує, коли є правильне законодавство і коли є люди, які готові його впровадити, враховуючи місцеві особливості. З такою пропозицією ми прийшли в Україну і вже третій рік створюємо у невеликих містах Клуби громадського діалогу, це дає змогу побачити, як під час дискусій народжуються нові ідеї для реалізації».

Далі Алла Заблоцька, в минулому керівник робочої групи з реалізації проекту "Розвиток велотуризму у Липовецькому районі", розповіла про реалізацію проекту та його результати. Його автор - Юрій Станіславський зупинився на можливостях, планах, перспективах розвитку велотуризму позитивних його сторонах і відзначив, на його думку, негативні. На що Пшемислав  сказав: "Я хочу Вас привітати з перемогою у конкурсі, бо знаю, що кількість учасників у таких конкурсах надзвичайно велика, і те, що Ви вигралитакий проект і зуміли так реалізувати його -- велика перемога. Я знаю, що говорю, бо сам беру участь у написанні проектів."

Подальша робота на засіданні відбувалася у двох групах кожна з яких отримала завдання. Одні готували План дій Клубугромадського діалогу на 2017 рік, інші -- план розвитку велотуризму в наступному році. Розпочалась жвава дискусія, що захопила однаково і голову Липовецького фонду громади, і голову шкільного самоврядування . Як кажуть, в дискусії народжується істина. Через пів години був готовий план дій клубу та пропозиції щодо розвитку велотуризму в районі, які дуже  цікаво представили  Наталя Собчук та Катерина Кушнір. Більше години пішло на їх активне обговорення. Гостеві сподобались роботи обох груп, він відзначив:

- У вас фантастична відповідність, єдність між задумом, людьми та інфраструктурою. Останні роки наш інститут працював над схемою "Прозора Україна", яка допоможе вашій державі вийти з корупції. Ця програма націлена на те, щоб запровадити в органах місцевого самоврядування засади доброго врядування. 

Ольга Собко підвела підсумок цікавої двогодинної роботи, подякувала гостеві та присутнім за активну  участь та плідну працю.

Повернутись