Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

Щоб ніколи знову

Сьогодні - роковини найжахливішого злочину кремля проти українського народу.
Три голодомори пройшлися чорним катком по нашій багатостраждальній українській землі.
Липовчани прийшли у цей день до Пам"ятного знаку Жертвам Голодомору та Політичних Репресій аби вшанувати пам"ять ні в чому не винних , замордованих голодом українських людей, яких ніхто не відспівував, не проводжав у останню путь, не ховав, не ставив хрестів.... .
Священник Української Православної Церкви о. Василь відслужив панахиду за померлими та прочитав проповідь у якій зазначив:
-За даними перепису населення в Україні проживало 85 млн. людей, а в Росії -65. Ось це і стало основною причиною геноциду українців. Так тодішня влада хотіла знищити наш народ та придушити національно-визвольний рух. Цей геноцид не помилував ані малих, ані старих. Від спогадів тих, кому вдалося вижити, стигне кров.За різними оцінками, від голоду в Україні померло від 10 до 13 мільйонів людей,і половина з них-діти.
Щоб упокорити, зламати український народ,( бо голодна людина втрачає волю),
з України вивозили зерно, борошно , крупи та інші продукти харчування цілими ешелонами.
Розстрілювали селян, які відмовлялися здавати хліб.
Саджали до в'язниці за зібрані на полі колоски.
Кожен шостий селянин помирав від голоду.
Щодоби 1933 року мученицькою смертю в Україні помирало 28 тисяч осіб, щогодини – 1168 чоловік, щохвилини – 20 людей.
Але не врахували, що ми, як те насіння, відроджуємось знов і знов!
Радянська влада зробила все, щоб знищити нашу пам’ять, ми маємо зробити все щоб її зберегти.
Ми пам’ятаємо! Ми сильні! Щоб ніколи знову!
Липовчани поклали квіти та колоски до Пам"ятного знаку, о 16.00 зі всіма українцями запалили свічечки...і зупинились у хвилині мовчання...
Немає в Україні сім"ї, якої не торкнулося горе 1932-33, а чи 1946 років. Ми із скорботою та болем згадуємо мільйони жертв великої трагедії, злочину проти людства, який називається Голодомор.
Сьогодні , перед нашим Господом і Спасителем, пом’янемо їх..., запаливши вдома свічку ПАМ"ЯТІ... Поминаємо кожну душу, кожну жертву, кожного мученика...Вони мають знати що ми тут - на своїй землі, не здамо, не змінимося, будемо боротися бути гідними. Об’єднаймося у спільній молитві ...
Повернутись