Щороку 22 квітня відзначається День Землі

Щороку 22 квітня відзначається День Землі, який ознаменував початок сучасного екологічного руху ще у 1970 році.

День Землі пов’язаний зі стартом сучасного екологічного руху і визнаний найбільшою громадянською подією планети. У 2020 році це ювілейний, 50-ий День Землі.

Увечері на сторінці ФБ з"явилося скромне повідомлення із світлиною про те, що працівники ПРАТ "Зернопродукт МХП" та мешканці с. Війтівці знову дружно зібралися та очистили від сміття прибережну територію. У час, коли ще не завершена посівна кампанія, вони знайшли місце і для цього. Яка свідомість у людей! І це вже не вперше, гарна справа стала традицією для війтівчан. І слово "знову" значить, що ранньою весною, коли погода вже дозволила роботи на землі, вони вже висадили 5 тисяч шт. саджанців, озеленивши ліс навколо місцевої річки. Територія тут чудово облаштована для сімейного відпочинку: альтанки, столики, гойдалка... В планах керівника, Віктора Бичкова - будівництво аркоподібної кладочки через водойму. А місця тут надзвичайно мальовничі! У комишах висиджують своє потомство дикі качки,кулики,чирки.......

До 1990 року День Землі став глобальним, мобілізувавши 200 мільйонів чоловік в 141 країні і, піднявши проблеми навколишнього середовища на світовій арені і дав величезний імпульс зусиллям з утилізації відходів в усьому світі і допоміг підготувати грунт для саміту Землі ООН 1992 року в Ріо-де-Жанейро.
Звертаючись до цієї актуальної теми,
останнім часом ми публікували гострі матеріали із питань охорони навколишнього середовища, робили саркастичні обкладинки, оголошували різного роду акції і десанти. Екологічна свідомість липовчан вже пробуджується . В допомогу нам,на це націлені поодинокі публікації у стрічках новин липовчанок Катерини Радзивіл , Світлани Решетник, які зі своїми родинами взялись розчищати від сміття прибережні смуги навпроти своїх садиб. Але їм одним, звичайно ж, не впоратись . Тому передали естафету сусідам Альоні Телюх , Світлані Швець-Мартинюк, Aнні Цвітковій та іншим, всім, хто проживає над річкою Соб і просили підтримати та прибрати сміття з берега та водойми поблизу своіх домівок!
Останні події в районі , пов"язані із підпалами сухої трави показали, м"яко кажучи, що народ наш має низьку екологічну грамотність.Тепер ми розуміємо, що одного лише нашого ентузіазму і обмежених рекламних заходів для цього недостатньо. Тому , хочемо попросити підтримки у вас, шановні активні мешканці Липовеччини. Підтримаймо чудові ідеї війтівчан, активних липовчан, вахнівчан, зозівчан, бричан.... Зробімо місце на Землі , край, у якому живемо , справжнім раєм,
охайним, привабливим і затишним, в першу чергу для себе, ну і для гостей теж. Важливо усвідомити, що кожен із нас – маленька частинка великої системи, яка або рухає важливі ефективні механізми, або зупиняє їх. Головне – робити все вчасно.
Для початку необхідно зрозуміти важливість проблеми і розпочати з себе та з маленьких кроків, а саме:
не смітити на вулицях і на природі, сортувати сміття, усвідомлювати масштаби шкоди, яку ми наносимо планеті, бездумно використовуючи її обмежені ресурси, бути обачними і економними,знаходячи для старих речей нове призначення, не викидаючи їх та не забруднюючи довкілля і головне-нагадувати іншим про важливість дотримання звичайних людських правил чистоти та порядку.

Адже лише ми можемо врятувати свою планету!!!
МИ, ВСІ ЇЇ ДІТИ

Світлина від Мій Липовець.Світлина від Мій Липовець.Світлина від Мій Липовець.Світлина від Мій Липовець.