Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

Селище Тростянець: виїзна колегія

Вчора, 19 квітня, у рамках виїзної колегії облдержадміністрації селище Тростянець відвідала Липовецька делегація: голова районної ради Юрій Науменко, перший заступник голови райдержадміністрації Ольга Дмитрів та голова Росошанської ОТГ Володимир Сличук. 


Перед засіданням було проведено екскурсію селищем, гості відвідали Фонтанну площу, де ще кілька років тому розміщувався пам’ятник Леніну, а тепер з 2015 року фонтан з динамічною світловою підсвіткою. На площі облаштовано килимові газони з системою автоматичного поливу, встановлено точку доступу до безкоштовного Wi-Fi. Загальна вартість робіт склала 2,5 млн. грн., основна частина з яких профінансована селищним бюджетом, а також за підтримки місцевих меценатів.
Ще одним улюбленим місцем відпочинку для мешканців Тростянця стала оновлена Центральна площа із прилеглою парковою зоною. Комплекс робіт з реконструкції цієї території розпочався у 2016 році.


За першим етапом здійснено будівництво каскадного водограю біля музичної школи, облаштування газонів вздовж алеї до районного будинку культури, впорядкування тротуарною плиткою площі, встановлення нової автобусної зупинки та паркувальних місць, облаштування декоративного зовнішнього освітлення, а також проведено гідротехнічні заходи з водопониження та влаштування відео-нагляду й точки доступу до безкоштовного Wi-Fi.


Другий же етап, реалізація якого триває нині, включає в себе будівництво літньої сцени «амфітеатру», човнової станції та пірсу, облаштування декоративної водойми, а також будівництво багатовидового спортивного майданчику з покращеним спеціалізованим покриттям, спортивно-тренажерного - для воркауту та важкої атлетики, а також дитячого ігрового майданчику.


Як інформує офіційний сайт Вінницької ОДА, загалом на реалізацію цього проекту передбачено близько 2,2 млн. гривень субвенції з державного бюджету, а також співфінансування у сумі 100 тис. гривень з районного бюджету.


Що ж стосується паркової зони, то вже торік її урочисто відкрито після реконструкції, а на проведення робіт було залучено як кошти обласного фонду охорони навколишнього природного середовища, так і ресурс державного й селищного бюджетів.


«Ось це і є результат децентралізації, - підкреслив голова облдержадміністрації Валерій Коровій. – Якщо раніше, щоб зробити 100 м водогону, треба було їхати за погодженням в Міністерство, то зараз ці повноваження передали на місця. І в цьому контексті варто подякувати Прем’єр-міністру України Володимиру Гройсману. Що ж стосується саме Тростянця, то тут найціннішим є те, що ініціатором змін виступає місцевий голова, і його підтримує громада».

Повернутись