Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

Семінар для голів райдержадміністрацій та райрад з питань електронного урядування

19 квітня у Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади Вінницької області пройшов семінар для голів райдержадміністрацій та райрад з питань електронного урядування у якому взяли участь голова районної ради Юрій Науменко та голова райдержадміністрації Іван Демихін.

Директор Центру Тетяна Пашиніна зазначила,що ті райони, керівники яких беруть участь у навчаннях постійно, пишуть грантові проекти, таким чином залучають інвестиційні кошти, чим поліпшують життя мешканців свого населеного пункту.

Досвід всіх розвинутих країн світу показує, що в період кризи одним з факторів виходу з неї є електронна демократія. Вінницька область увійшла в четвірку пілотних областей України, де реалізовується проект щодо впровадження електронного урядування. Проект проходить за підтримки програми ЕГАП-фонд Східна Європа, і розрахований на період до 2017 року. Йдеться про створення 10 ЦНАПів у 10 районах області і однієї потужної обласної лабораторії.

Станом на сьогодні, Центри надання адміністративних послуг у районах ще не створені, але процес їх створення вже пішов.

Голова Вінницької обласної Ради Анатолій Олійник заявив, що необхідно переосмислити важливість цього процесу,

зваживши, що кожен мешканець Вінниччини має безперешкодно отримати будь-яку потрібну послугу. Зрозуміло, що за відсутності нормального фінансування це зробити непросто. З цією метою проводяться перемовини з ДЕСПРО і ПР ООН/ЄС фінансування питання електронного врядування. Ми, як асоційовані члени ЄС, маємо можливість і повинні виходити на вищий рівень співпраці з міжнародними фондами. Взаємодія держави зі своїми громадянами має бути прозорою. Ми говоримо про те, щоб послуга прийшла безпосередньо до маленького населеного пункту, де будуть технічні можливості надати конкретній людині адміністративні послуги, які вона потребує. Вся інформація повинна міститись у одній електронній базі. Лише так ми маємо будувати діалог з людьми.

Повернутись