Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

Семінар-навчання посадових осіб органів місцевого самоврядування

У семінарі, що відбувся в районній раді під головуванням Юрія Науменка, взяли участь селищний та сільські голови, секретарі та бухгалтери   органів самоврядування. Надзвичайно актуальні питання сьогодення для учасників навчання тлумачили  Сергій Войтенко, заступник директора  Центру підвищення кваліфікації керівних кадрів області, Юрій Мельник-старший інспектор  управління взаємодії з правоохоронними органами  та оборонної роботи  Департаменту цивільного захисту, Надія Манько-заступник голови правління Асоціації платників податків у Вінницькій області.
У вступному слові Сергій Войтюк зазначив, що такі семінари вже відбулись у 14 районах області, таким способом мобільна група намагається донести до посадових осіб місцевого самоврядування основи сучасного законодавства та зміни до діючого в питаннях здійснення закупівель, е-декларування доходів та обліково-фінансової дисципліни. 
Більш детально він зупинився на системі публічних закупівель в Україні , сучасному стані та подальшому розвитку, практичному застосуванні системи електронних закупівель PROZORRO і відмітив, що  діючий методичний відділ у Центрі підвищення кадрів проводить навчання осіб, які відповідають за здійснення закупівель. Тут можна  за домовленістю пройти курс навчання у діючому комп"ютерному класі та детально розібратись як зареєструватись, оприлюднити документи, провести процедуру та оформити звіт . На зразках документів він роз"яснив як діяти в конкретній ситуації, залишив контактні телефони та відповів на питання, що виникли в ході дискусії.
На питаннях запобігання та протидії проявам корупції   й особливостях електронного декларування зупинився Юрій Мельник. Він застеріг посадових осіб від непродуманих вчинків та конкретно розібрав поняття конфлікту інтересів, використання службових повноважень. Окремо доповідач зупинився на е-декларуванні доходів посадових осіб, зокрема, елементі нульового декларування та дотриманні термінів й  відповідальності за недостовірність задекларованих даних, порушення строків подання декларації. 
Досить цікаво пройшло обговорення зазначених  питань у якому взяли участь сільські голови Ганна Нагорна, Анатолій Березюк, Василь Щербанюк, бухгалтери Інна Фещук, Надія Коблик, Наталія Кеба.
Надія Манько, заступник голови правління Асоціації платників податків у Вінницькій області донесла до учасників семінару принципи та методи фінансової звітності, зупинилась окремо на прозорості й державних стандартах фінансового обліку, розпорядчих документах щодо здійснення фінансової звітності. Віднині фінансово-облікова політика має нове обличчя та повинна відповідати європейським стандартам.
У нижній залі в цей час консультант-експерт обласної асоціації  органів місцевого самоврядування Наталія Гижко проводила навчання осіб місцевого самоврядування з питань методики написання грантових проектів.
Учасники семінару-навчання  отримали ряд посібників із зазначених питань, підготовлених Центром перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування. 
Навчання посадових осіб пройшло цікаво та продуктивно. 

Повернутись