ШАНОВНІ ГРОМАДЯНИ!

Національна поліція України попереджає!

Верховна Рада ввела адміністративну та кримінальну відповідальність за порушення правил карантину при коронавірусі!

Кодекс України про адміністративні правопорушеннядоповнено ст. 44-3 «Порушення правил щодо карантину людей», згідно якої порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними захворюваннями, тягне за собою накладення штрафу на громадян від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян(від 17 тис. до 32 тис. гривень), на посадових осіб - у розмірі від двох до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян(від 32 тис. до 170 тис. грн.).Тобто, адміністративна відповідальність встановлена  за самовільне залишення місця обсервації (карантину) особою, яка може бути інфікована коронавірусною хворобою COVID-19.

Крім того, підвищено кримінальну відповідальністьза порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням та викладено  ст. 325 Кримінального кодексу в такій редакції: "Порушення правил та норм, встановлених з метою запобігання епідемічним та іншим інфекційним захворюванням, а також масовим неінфекційним захворюванням (отруєнням) і боротьби з ними, якщо такі дії спричинили або завідомо могли спричинити поширення цих захворювань, карається штрафомвід тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17тис. до 51тис.грн.) або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на строк до трьох років».

Ті самі діяння, якщо вони спричинили загибель людей чи інші тяжкі наслідки, караються позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років.

Також інформуємо вас! В зв’язку з небезпекою коронавірусу в населених пунктах введено режим карантину!

Задля вашої безпеки просимо без необхідності не покидати своїх домівок та уникати місць скупчення людей. В зоні ризику  - люди похилого віку. Потурбуйтесь про своїх старших родичів, забезпечте їх усім необхідним, щоб вони якнайменше виходили з дому.

Стежте за місцезнаходженням своїх дітей. Уникайте скупчення на дитячих майданчиках! Користуйтесь захисними масками, частіше мийте руки та дотримуйтесь при спілкуванні дистанції 1,5 – 2 метра.

За порушення правил карантину при коронавірусі настає адміністративна та кримінальна відповідальність!

Будьте обережними та не панікуйте! Від цього залежить ваше життя та здоров’я!