Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

Шевченко - це Україна!

16 березня, з нагоди 204-ї річниці з Дня народження великого українського пророка, на шкільному подвір’ї Липовецької загальноосвітньої школи №3, де за ініціативи учнів встановлено погруддя безсмертного символу української нації Тараса Григоровича Шевченка, відбувся тематичний захід «Висока пісня Кобзаревих струн».

У заході взяли участь заступник голови районної ради Руслан Танасюк, заступник голови райдержадміністрації Олег Фурманюк,  начальник відділу освіти Інна Косач та вся шкільна родина.

В ході заходів учні декламували вірші Тараса Шевченка, співали пісні, на його слова.

Тарас Шевченко... Просторо в цьому імені. В ньому вся історія наша, все буття, дійсність і найпотаємніші сни. Нас просто не існує без нього: Україна — це Шевченко, Шевченко — це Україна. Не знайти такого анатомічного скальпеля, який міг би відділити одне від одного! Синонімічна пара на всі часи, доки й світу.

Уявити себе без Шевченка — все одно, що без неба над головою. Він — вершинна парость родового дерева нашої нації, виразник і хранитель народного духу. Навіть плоть його вознесена на вершину. Іншої такої могили на Україні нема, нема такої могили на всій планеті. Вона — немов козацька вежа, де при наближенні небезпеки запалювали сторожовий вогонь. Вогонь на сторожовій вежі Шевченка не згасає ніколи. Той вогонь — його іменний Глагол. Коли ми необачно віддалялися від нього — більмами бралися наші очі, полуда заступала шлях. Отоді мали те, що мали. Шевченко універсальний. Кажемо: Тарас— і чи є такий українець, який би не знав, про кого йдеться. Росіянин не назве Пушкіна Олександром, англієць Шекспіра — Вільямом, німець не нарече імені Гете чи Шіллера, француз — Гюго. Там інший вимір, там — відчуття дистанції.

Шевченко для свідомості українців — не просто література. Він — наш Всесвіт. Явище Шевченка — виправдання України перед людством, підтвердження нашої національної повноцінності. Слово, яке не співвідноситься з його Словом, — нічого не варте. До Шевченка треба доростати всім життям.  Адже головне багатство для нього було духовне. Він поєднав у собі кращі риси українця, жив своєю країною і помер заради її волі.

Керівники відзначили переможців районного конкурсу читців «З кобзарем у серці», який проходив 28 лютого у районному будинку культури.

По завершенню офіційної частини, присутні вшанували пам’ять Великого Кобзаря поклавши до підніжжя пам’ятника живі квіти.

Присутні вшанували також пам`ять і поклали квіти до  меморіальної дошки загиблого в зоні АТО земляка, випускника школи, героя Липовеччини Олега Грабчака.

Повернутись