Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

Шкільні служби порозуміння продовжують роботу

Всупереч карантинуі морозам шкільні медіатори Липовецького району продовжували свою роботу. Найпоширенішою формою роботи стало проведення відновних практик – кіл. Кола є способом налагодити стосунки в класі, більше дізнатись одне про одного. Дітям і дорослим ( а кола проводяться серед батьків) важливо обговорювати цінності і проблеми в безпечному середовищі. Проведення кіл порозуміння не тільки покращує мікроклімат у класі, але й вчить дітей важливим навичкам – вмінню висловити свою думку, слухати інших, ставитись з повагою до всіх учасників обговорення. Це допоможе дітям у навчанні, і знадобиться у дорослому житті, бо яку б професію вони не обрали, спілкування з людьми не уникнеш.

Кола проводяться за спеціальною процедурою, аби зробити процес обговорення максимально безпечним і рівним для всіх учасників . Є ведучий кола, людина, яка інформує про правила проведення і слідкує за їх дотриманням, формулює питання для обговорення. Право говорити в колі дає Братина – символічний предмет, який передають учасники одне одному. Зазвичай це металева чи керамічна чаша. Братина завжди рухається по колу за годинниковою стрілкою, і кожен має право, взявши братину у руки, говорити з приводу теми кола або промовчати, передавши братину іншому. Правила кола вимагають від учасників дотримуватись процедури, і, тримаючи братину в руках, говорити чесно і відкрито, з повагою до писутніх, коротко і лаконічно, дотримуватись теми кола. Братина продовжує рухатися по колу до тих пір, доки залишається людина, якій є що сказати з приводу дискусії. Коло закінчується тоді, коли Братина обійде його, а всі збережуть мовчання.

В школах Липовецького району кола проводять учні-медіатори, які прийшли підготовку на тренінгах, які проводились в Турбові і Липовці в 2017 році. Школярам і педагогам подобається така методика, вони охоче беруть участь у проведенні, а у початкових класах Липовецької ЗОШ№ 2 кола стали традицією.

Проект «Розвиток шкільних служб порозуміння в рамках Мережі правового розвитку» впроваджує у Липовецькому районі Вінницької області ГО «Білозерський центр регіонального розвитку» у партнерстві з членами Мережі правового розвитку – ГО «Подільський центр прав людиниза фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Повернутись