Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

Сьогодні 65 весну зустрічає наш земляк, талановита людина, художник, дослідник і мистецтвознавець ФЕДІР ВАСИЛЬОВИЧ ПАНЧУК

Світлина від Мій Липовець.

Сьогодні 65 весну зустрічає наш земляк, талановита людина, художник, дослідник і мистецтвознавець ФЕДІР ВАСИЛЬОВИЧ ПАНЧУК

Народився 3 травня 1954 року в селі Пеньківка, Липовецького району на Вінниччині. Закінчив філологічний факультет Вінницького педагогічного інституту та факультет живопису Московського народного університету мистецтв.

Успішно працює в жанрі сучасного народного живопису, експерементуючи з кольором як в авангардних, так і в наївних полотнах. Він винайшов оригінальну техніку фактури, що дістала продовження у розвитку української національной образотворчості. В ранній творчості йому притаманний поетичний символізм. Твори Федора Панчука «Вовки», «Заготівля дров», «Проводи» закуплені Київським національним художнім музеєм. Є чимало його картин в галереях і приватних колекціях-збірках Ватикану, США, Туреччини, Німеччини, Ізраїлю. Учасник понад сотні міжнародних, загальнодержавних, регіональних виставок, нагороджений золотою медаллю Московського оргкомітету за картину «Сіно везуть» (1982 р.). Влаштовував персональні іимпрези у Франції (1990 р.), США (1993 р.), Німеччині (1994 р.), Туреччині (1995 р.), мав виставки у Києві: в Українському домі, галереї «Славутич», Будинку архитекторів, галереї Києво-Могилянської академії. Великий пропагандист народного і образотворчого мистецтва Вінниччини, дослідник і мистецтвознавець, входить до складу Великої Ради майстрів народного мистецтва України. Заслужений діяч мистецтв України. Працював директором музею-садиби Михайла Коцюбинського у Вінниці.

З днем народження, творець прекрасного, доброго, вічного! Нехай фарби радістю лягають на полотно любові, палітра буде яскравою і насиченою кольорами життя, кожен день радує чимось приємним і дивує чимось особливим, тим самим надихаючи Вас на нові ідеї. Невичерпного натхнення для створення справжніх шедеврів, здоров’я , повної гармонії в душі, в житті, а також успіхів і любові рідних людей.

Повернутись