СЬОГОДНІ НА ЗАСІДАННІ РАЙОННОЇ КОМІСІЇ З ПИТАНЬ ТЕХНОГЕННО-ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ ТА НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ РОЗГЛЯНУТО ПИТАННЯ :

1. Про визначення рівня надзвичайної ситуації на території Липовецького району та переведення районної ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Вінницької області з режиму функціонування «Підвищена готовність» в режим функціонування “Надзвичайна ситуація”

З даного питання інформував голова райдержадміністрації Тарас Олексюк , Він зазначив, що
станом на 14.00 годину 25.03.2020 року на території Вінницької області зареєстровано 27 підозрілих випадків щодо захворювання на коронавірусну інфекцію. Зразки матеріалів від трьох захворілих досліджуються методом полімеразної ланцюгової реакції у вірусологічній лабораторії ДУ «Вінницького обласного лабораторного центру МОЗ України». 23 випадки лабораторно не підтверджені.
В одному випадку діагноз підтверджено лабораторно. При госпіталізації хворої було встановлено попередній діагноз: «ГРВІ, підозра на 8АІ18-СоУ-2».
За результатами лабораторних досліджень, проведених вірусологічною лабораторією ДУ «Вінницький обласний лабораторний центр МОЗ України» 25.03.2020 року у захворілої виявлений коронавірус 8АЯ8-СоУ-2.

Відповідно до п. 27 розділу II класифікаційних ознак надзвичайної ситуації, затверджених наказом МВС України від 06.08.2018 №658, з урахуванням підпунктів 1,2 пункту 5 Порядку класифікації надзвичайних ситуацій техногенного та природнього характеру за їх рівнями, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 березня 2004 року №368, Державного класифікатора надзвичайних ситуацій (ДК 019:2010), затвердженого наказом Держстандарту України від 09.10.2010 №417 та протоколу №104/02-20 засідання Експертної комісії ДСНС України з визначення рівнів та класів надзвичайних ситуацій від 12 березня 2020 року, епідемічну ситуацію на території Вінницької області ,пов’язану з випадком захворювання людини на особливо небезпечну інфекційну хворобу, викликаною коронавірусом 8АЯ8-СоУ-2 класифіковано, як медико-біологічну надзвичайну ситуацію, Код 20713, пов’язану з епідемічним спалахом небезпечних інфекційних хвороб регіонального рівня.

КОМІСІЯ ВИРІШИЛА:
1. Інформацію голови райдержадміністрації Олексюка Т.І. взяти до відома.
2. Встановити межі зони надзвичайної ситуації - адміністративні границі Липовецького району.
3.Сектору з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами (Михайленку В.М.) підготувати проект розпорядження голови районної державної адміністрації «Про встановлення режиму надзвичайної ситуації на території Липовецького району».
Термін виконання: терміново
4. Начальнику спеціалізованої медичної служби цивільного захисту
( Дмитруку О.М.) ввести в дію План реагування на надзвичайні ситуації пов’язані із медико-біологічними захворюваннями.
Термін виконання: терміново
5.Призупинити роботу ринків на території району .
Термін виконання: з 26 березня 2020 року до скасування заборони

6.Проводити реалізацію засобів захисту рослин та насіння лише в спеціалізованих магазинах.

Термін виконання: з 26 березня 2020 року до скасування заборони

7.Рекомендувати реалізацію садивного матеріалу проводити за попереднім замовленням через засоби мобільного зв'язку , або кур'єрською службою ( з дотримання вимог карантину)

Термін виконання: з 26 березня 2020 року до скасування заборони

8.Всі заклади та установи , які продовжують діяльність у період обмежувальних заходів , мають встановити позначки соціальної дистанції 1,5 м.
Термін виконання: з 26 березня 2020 року до скасування заборони
9.В разі порушення карантинних вимог настає адміністративна та кримінальна відповідальність
Термін виконання: з 26 березня 2020 року до скасування заборони

Контроль за виконанням рішення покладено на заступника голови районної державної адміністрації Олега Фурманюка .

Світлина від Мій Липовець.Світлина від Мій Липовець.