Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

Сьогодні особливий день - чотири свята відразу

Сьогодні особливий день - чотири свята відразу: День захисника України, День козацтва, День створення УПА та велике релігійне свято Покрова пресвятої Богородиці. У Липовці з цього приводу відбулись урочистості

День захисника України, який відзначається відповідно до Указу Президента України від 14 жовтня 2014 року №806/2014 «Про День захисника України», – це свято усіх, хто покликаний захищати свою Батьківщину, а також нагода згадати історичні перемоги попередніх поколінь, які своїми бойовими звершеннями здобували та відстоювали свободу й незалежність України.

Від приміщення районної ради святковою ходою усі направились на центральну площу міста  до Пам"ятного знаку Героям Небесної сотні , загиблим в АТО землякам та Меморіалу Слави.Пліч-о пліч йшли в строю побратими , наші захисники.

В урочистостях взяли участь учасники бойових дій в АТО, батьки та вдова загиблих земляків ,голова районної ради Юрій Науменко, перший заступник голови райдержадміністрації Ольга Дмитрів,військовослужбовці Збройних Сил України, голови та представники сільських територіальних громад, голова та представники районної ради ветеранів,  волонтери, духовенство, громадськість.

Священнослужителі Української православної церкви Київського патріархату відслужили молебень за Україну.

З гарними українськими святами привітали липівчан перший заступник голови райдержадміністрації Ольга Дмитрів та голова районної ради Юрій Науменко. Вони зазначили, що  наш народ споконвіків звертався до Пресвятої Богородиці за заступництвом, особливо у важкі історичні часи.Невипадково українські козаки, а згодом і воїни УПА вважали Божу Матір своєю Небесною Покровителькою. Вочевидь цей день для вшанування нинішніх захисників України обраний не випадково. Козацька слава є нашою спільною національною гордістю й історичним спадком, який не дозволяє нам відступати, а надихає йти вперед до перемоги.

Відтепер 14 жовтня вписане у календар нашої історії, як День захисника України.

-Ми пишаємось вами, нашими захисниками, вашою мужністю та патріотизмом, і відчуваємо глибоку вдячність за професіоналізм, відвагу та відданість військовому обов’язку, які ви демонструєте в цих нелегких умовах. Дякуємо всім, хто стоїть сьогодні на захисті нашої держави: військовослужбовцям Національної гвардії, добровольцям, нашим прикордонникам, волонтерам, усім тим, хто за покликанням серця в такий відповідальний для держави час став до лав захисників рідної землі, і завдяки кому ми сьогодні святкуємо День захисника України. Перемоги нам, мирного неба над головою, сімейного затишку та добра!

З нагоди відзначення в районі Дня захисника України  учасникам антитерористичної операції Василю Авраменку та Григорію Давискибі керівники вручили Почесні грамоти облдержадміністрації й обласної Ради та  грошові винагороди.

Відповідно до спільного розпорядження голів районної ради та райдержадміністрації почесними грамотами районного рівня та грошовими винагородами керівники відзначили батьків та вдову загиблих у війні земляків, учасників антитерористичної операції, волонтерів.

Липовчан привітали голова районної Спілки учасників АТО Юрій Яремчук та Липовецький райвійськом Віктор Чуба. Вони щиро подякували всім, кому зобов’язані сьогодні мирним небом над головою, можливістю жити і ростити дітей . Ваш подвиг захисників України — це та велика і велична правда історії, яку не  перекреслити.Особливі вітання сьогодні - на адресу ніжних, чарівних жінок, які на рівні з чоловіками обрали собі мужню професію-боронити рідну землю. І ми горді тим, що сьогодні між ними є наші липовчанки!

Щиро зичимо українським воїнам доброго здоров’я та мужності. Нехай Пресвята Богородиця береже вас та Україну під своїм Покровом!

По зачитанні Указу Президента України керівники вручили відзнаки  «За участь у антитерористичній операції» понад ста учасникам бойових дій липовецького району. Окрім того, за значний внесок в організацію та надання психологічної допомоги особовому складу військових частин і підрозділів Збройних Сил України та активну громадську позицію відзнаку «За участь у антитерористичній операції» отримав священник Зозівківської релігійної громади.

Завершилась урочиста частина дійства спільним виконанням Гімну України.

Далі учасники зібрання урочистою ходою із духовим оркестром районного будинку культури вирушили по вул. Липківського до Липовецької ЗОШ ім. Василя Липківського №1.Біля пам"ятника воїнам-інтернаціоналістам  всі зупинились, аби вклонились  пам"яті загиблих  у Афганістані земляків. Учасники районної Спілки поклали до пам"ятника квіти .

Завершилися урочистості літературно-музичною композицією за участю кращих солістів, самодіяльних та професійних колективів районного будинку культури, музичної школи та загальноосвітньої школи №1 "Повертайтесь живими!". По  завершенні художніх номерів всі учасники бойових дій вишикувались на подіумі і голова районної Спілки учаснків АТО Юрій Яремчук від імені побратимів висловив щиру вдячність усім, хто долучився до підготовки свята, брав участь у організації шкільного музею бойової слави, допомагає в організації роботи Спілки. Із вдячністю за співпрацю та сприяння в роботі громадської організації він вручив грамоти Спілки першому заступнику голови райдержадміністрації Ользі Дмитрів та заступнику голови районної ради Руслану Танасюку, заступнику директора школи Світлані Мельник, побратимам, висловивив подяки відділу культури та туризму, колективам загальноосвітньої та музичної шкіл, а дітям-учасникам коцерту вручив солодощі.

Директор школи Василь Авраменко запросив усіх оглянути шкільний музей, а опісля - на всіх чекала солдатська каша та запашна юшка.

Повернутись