Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

Сьогодні Україна відзначає День пам’яті героїв Крут

29 січня 1918 року за 130 кілометрів від Києва, поблизу залізничної станції Крути, 300 відважних молодих українців -курсантів військової школи, студентів і гімназистів вступили у нерівний бій із майже 5-тисячною більшовицькою армією. Вони мали надзвичайно високу мету - відстояти право українського народу жити у власній державі.

Протистояння тривало усього п'ять годин. Ворог захопив, а згодом розстріляв 28 юнаків. Та силами цих відчайдушних героїв наступ більшовиків вдалося стримати на кілька днів.

Хлопців перепоховали на Аскольдовій могилі у Києві. Тоді на жалобній церемонії виступив голова Центральної Ради Михайло Грушевський. Він назвав вчинок юнаків героїчним.

За радянських часів могили відважних хлопців були зруйновані, а їхній подвиг - замовчували. Та зараз ми з вами маємо пам'ятати про нього та цінувати ту щиру відвагу, що споконвіку притаманна українській молоді.

Напередодні Дня пам’яті героїв Крут в читальній залі Липовецької центральної районної бібліотеки презентована виставка – роздум  «Нам не забути славу Крут».

Представлені на виставці видання розкривають історичний перебіг бою, подають спогади нечисленних учасників, яким вдалося вижити під час тих подій.Віримо. Пам'ятаємо. Цінуємо.

Друзі! Юні українці, що понад усе цінують свою Батьківщину - найбільша цінність та здобуток нашої держави. Саме ці люди будуть діяти, не зважаючи ні на що. За ними наше майбутнє. 

Повернутись