Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

Спільне засідання тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати

За участі першого заступника голови районної державної адміністрації Ольги Дмитрів, голови районної ради Юрія Науменка та представників Управління Держпраці у Вінницькій області, центру зайнятості населення, фіскальної та виконавчої служб, управлінь і структурних підрозділів райдержадміністрації, поліції, соціальних партнерів відбулося спільне засідання тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій, інших соціальних виплат та робочої групи з питань забезпечення контролю за додержанням законодавства про працю та реалізації державної політики у сфері зайнятості населення.

На питаннях забезпечення виконання завдань, поставлених Урядом, щодо підвищення рівня соціальної захищеності найманих працівників, забезпечення підвищення рівня, виплати заробітної плати та легалізації зайнятості зупинилась перший заступник голови райдержадміністрації, заступник голови тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій, інших соціальних виплат Ольга Дмитрів.

Вона акцентувала увагу присутніх на важливості необхідного підвищення заробітної плати, адже від цього залежить соціальний захист працівників. Від сум нарахованої заробітної плати залежить надходження податку на доходи фізичних осіб, який є основним джерелом формування районного бюджету. Проаналізовано рівень оплати праці по району за галузевою ознакою, в тому числі і у бюджетній сфері.

З метою проведення співбесіди щодо підвищення рівня оплати праці найманих працівників на засідання комісій запрошувались керівники підприємств, в яких рівень середньомісячної заробітної плати значно нижчий від районного (галузевого) показника.

Про рівень середньої заробітної плати на підприємстві, перспективи підвищення заробітної плати найманих працівників заслухано керівника ПАТ «Турбівський каоліновий завод» Дениса Бованенка, ПП «Агро Україна+» Олександра Фурмана, головного бухгалтера Вінницької філії ТОВ «Яблуневий дар»Людмилу Степанюк. Керівники медичних закладів району Олександр Дмитрук та Василь Бондар інформували про зростання рівня оплати праці медичних працівників та заходи, які вживались в даному напрямку.

Головним державним інспектором Управління Держпраці у Вінницькій області Оленою Гульман були надані роз’яснення щодо легалізації трудових відносин, норм і гарантій в оплаті праці, про роботу за договорами цивільно-правового характеру.

Окрім того, учасники засідання розглянули питання про наповнення бюджету Пенсійного фонду та заходи щодо погашення заборгованості з платежів до Пенсійного фонду по Липовецькому району. Було заслухано інформації представників фіскальної служби щодо стану сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування . Представник виконавчої служби інформував членів комісії щодо стану виконання виконавчих документів про стягнення боргів на користь Пенсійного фонду України.

За результатами засідання прийнято відповідні рішення. Роботодавцям рекомендовано вжити всіх можливих заходів з метою додержання чинного трудового законодавства та підвищення рівня оплати праці, недопущення вирівнювання заробітних плат некваліфікованих і високопрофесійних працівників.

Робота в даному напрямку продовжуватиметься. За результатами засідання прийняті відповідні рішення. Питання перебуває на контролі.

На засіданні комісії представлено нового керівника Липовецької районної філії Вінницького обласного центру зайнятості Віталія Васильовича Руденка.

Повернутись