Стартує V Всеукраїнський конкурс “Неймовірні села України 2020”

Онлайн-видання AgroPortal.ua у партнерстві з Посольством КоролівстваНідерландіввУкраїніоголошує про старт прийому заявок на V Всеукраїнський конкурс «Неймовірні села України 2020».

Конкурс проходитиме за підтримкиМіністерстварозвиткуекономіки, торгівлі та сільськогогосподарства, Всеукраїнськоїасоціації громад, асоціації «Український клуб аграрного бізнесу», компанії «БейкерТілліУкраїна», ГО «Спілкасприяннярозвиткусільського зеленого туризму в Україні», журналу Agroexpert.

Мета конкурсу:

• розвитоксільськихтериторій та регіональноїекономіки;
  • дотриманняпринципівощадливоговеденнясільськогогосподарства та круговоговиробництва;
  • зміцненнясоціально-економічного становища фермера в ланцюзі поставок «від поля до столу»;
  • розвитоксоціальноївідповідальностімісцевого аграрного бізнесу;
  • сталеуправління і збереженняекосистеми, біорізноманіття та адаптація до змінклімату в рамках веденнясільськогогосподарства та землекористування;
  • популяризація зеленого туризму;
  • підвищенняпривабливостіжиття в селі;
  • розбудовасучаснихсільськихтериторійзізбереженнямісторико-культурноїспадщиниукраїнського села та традиційних практик веденнясільськогогосподарства.

Глобальніціліпроєкту (ізперелікуЦілейсталогорозвитку ООН): розвитоксільськогогосподарства, гіднапраця та економічнезростання (8), сталийрозвитокміст і громад (11), партнерство зарадисталогорозвитку (17).

Учасники: села (якщо село входить до ОТГ, то його громада подає заявку виключно як від села).

Періодпроведення: липень-грудень 2020 року.

Формат: відбірнеймовірнихсіл, акцент на проєкт конкурсанта: розвитоксільськихтериторій, охоронанавколишньогосередовища, управліннявідходами, відновлювальнаенергетика, зелений туризм, реконструкціяісторико-культурноїспадщини.

Відбірпроходитиме у три етапи.

Етапипроведення конкурсу

І етап:

13 липня — 31 серпня — прийом заявок (заявку моженадіслатикожен охочий, див.Вимоги до села-претендента на конкурс);

1-30 вересня — відбір 10-ти найкращих заявок (редакція AgroPortal.ua обирає 10-ку кращих заявок за допомогоюоцінювальноїшкали, де певнимпитанням заявки присвоєнопевнукількістьбалів, див. Анкета села-претендента V Всеукраїнського конкурсу «Неймовірні села України 2020»

ЗА ПОСИЛАННЯМ: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd1-DScl3nsc1O0axQ-VcycABXcACeh304gRZim0qOfT9BcPA/viewform).

ІІ етап:

1 жовтня — 1 листопада — на сайті AgroPortal.ua відбуватиметься онлайн-голосування (з 10 сілобирається 5-ка фіналістів);

2-30 листопада — підготовка командою AgroPortal.ua кожної з 5-ти громад до захистусвогобізнес-проєкту перед членами Експертної ради в режимі онлайн.

Експертна рада:

• РейнаудНаутен, радник з питаньсільськогогосподарства Посольства КоролівстваНідерландіввУкраїні;
  • Алекс Ліссітса, президент асоціації «Український клуб аграрного бізнесу», генеральний директор ІМК;
  • ВолодимирВасильєв, головаправління ГО «Спілкасприяннярозвиткусільського зеленого туризму в Україні»;
  • ІгорАбрам’юк, директор з розвиткуВсеукраїнськоїасоціації громад;
  • Ольга Трофімцева, громадськадіячка, в.о. міністрааграрноїполітики та продовольстваУкраїни у 2019 р.;
  • ОлександрПочкун, співзасновник та керуючий партнер BakerTilly в Україні;
  • Ольга Сидоренко, директор журналу Agroexpert;
  • Алла Стрижеус, керівникпроєкту AgroPortal.ua.

ІІI етап:

Грудень — визначення та нагородженняпереможців (формат залежатиме від ситуації з пандемією COVID-19).

Вимоги до села-претендента на участь уконкурсі

— Заповнити анкету села-претендента V Всеукраїнського конкурсу «Неймовірні села України 2020».

— Надіслати на пошту agroportal.ua@gmail.com 5 фото, яківідображають мету конкурсу, у гарнійякості, вказавшивтемі листа назву села та область.

Примітка. Організаторизалишають за собою право не інформувати тих учасників, які не пройдуть І етапконкурсноговідбору.

Призовий фонд

Село-переможець V Всеукраїнського конкурсу «Неймовірні села України 2020» отримає 100 тис. грн на реалізаціюбізнес-проєкту від головного партнера — Посольства КоролівстваНідерландіввУкраїні.

Примітка. Під призом мається на увазісертифікат на певну суму з подальшоюзакупівлею для села організатораминеобхідногоінвентарю для реалізаціїбізнес-проєкту. Сума вказана без урахуванняподатків та зборів.

Крім головного подарункапереможцю, компанія «БейкерТілліУкраїна» допоможе одному з 10-ти сіл, якіпройшли до етапу онлайн-голосування, в реалізаціїїхньогобізнес-проєкту.

А Всеукраїнськаасоціація громад одному ізсіл-фіналістів надастькомплекснийконсультаційнийсупровідгромади на періодстановленняпіслямісцевихвиборів.
П’ятіркасіл-фіналістів конкурсу отримаєрічнупередплату на журнал Agroexpert та набірспеціалізованоїаграрноїлітератури.

Контактні особи

• Панасюк Іванна, керівниця проекту V Всеукраїнський конкурс «Неймовірні села України 2020». Тел.: (063) 223 13 91; e-mail: agroportal.ua@gmail.com
  • ПомянськаНаталія, координаторка проекту V Всеукраїнський конкурс «Неймовірні села України 2020». Тел.: (098) 271 89 69; e-mail: agroportal.ua@gmail.com

ДЕТАЛІ ЗА ПОСИЛАННЯМ: http://agroportal.ua/ua/publishing/konkurs/startuet-v-vseukrainskii-konkurs-neveroyatnye-sela-ukrainy-2020/