Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

Стережіться несприятливих погодних умов!

     Впродовж останнього місяця на території області спостерігаються несприятливі погодні умови, що можуть призвести до виникнення надзвичайних, нестандартних побутових ситуацій.

     Зросла мінливість і контрастність температурного режиму, що збільшує інтенсивність небезпечних явищ. В цей період переважають надзвичайні ситуації та події, викликані снігопадами, сильними вітрами, хуртовинами, морозами, утворенням ожеледі.

     За таких умов виникають ускладнення в господарській діяльності, енергетиці, зв’язку, в роботі транспорту, електричних мережах, системах життєзабезпечення. 

     Статистика свідчить про те, що саме в такий період значно збільшується кількість пожеж, ДТП, обморожень, травмувань та навіть загибелі людей.

     Можуть скластися такі обставини, що будуть перекриті вулиці, а в таких умовах виникають труднощі в оперативності прибуття до місця пригоди карети швидкої допомоги, пожежного, газового та іншого аварійно-рятувального транспорту для надання допомоги людям, які потрапили в небезпеку. 

      Липовецьке районне управління Головногоуправління Держпродспоживслужби у Вінницькій області звертається  до населення з проханням, особливо в зимовий період, не перешкоджати руху аварійно-рятувального транспорту, не перекривати проїжджі частини доріг, під’їзди до будинків, пожежних гідрантів та водоймищ. Всім громадянам слід бути надзвичайно обачними в складних погодних умовах. Забезпечувати обережність, пильність при використанні обігрівачів, газового, пічного, електричного обладнання та устаткування. Бажано утримуватися від виходу на водоймища (лід) та застерігати від цього дітей.

      Різке похолодання загрожує обмороженням частин тіла, а то і повним замерзанням при недотриманні правил, порядку дій та поведінки у зимовий період.               Щоб не допустити травмування чи загибелі людей від переохолодження, потрібно правильно підбирати одяг, обмежити перебування на свіжому повітрі (особливо у стані алкогольного сп’яніння). Слід також утриматися від походів у гори, ліс та на далекі відстані, навіть у межах одного населеного пункту, подорожей автомобілем. 

      На холоді слід уникати значних фізичних навантажень. Холод сам по собі дає навантаження на серцево-судинну систему, а це може викликати нездужання аж до інфаркту або інсульту. Не ризикуйте надмірним навантаженням. 

       Шановні громадяни, пам’ятайте: щоб зберегти своє життя, а особливо життя дітей, рідних та близьких - необхідно дотримуватись простих правил і рекомендацій щодо поведінки у зимовий період. 

       Будьте  уважні та обережні!

 

Липовецьке районне управління Головногоуправління Держпродспоживслужби у Вінницькій області

Повернутись