Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

За участі сільських голів відбулась нарада

На нараді, що відбулась сьогодні у районній раді за участі сільських голів, обговорено  Закон України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку", який набрав чинності з 01 липня 2015 року та  регулює правові, економічні та організаційні відносини, пов'язані з реалізацією прав, виконанням обов'язків співвласників багатоквартирних будинків щодо їх утримання та управління. 
Досвідом щодо створення ОСББ у багатоквартирному будинку поділилась із присутніми Вікторія Терлецька, управитель об'єднання співвласників будинку №1, що по вул. Пушкіна в м. Липовець. Вона зазначила, що усі власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку є співвласниками на праві спільної  сумісної власності спільного майна багатоквартирного будинку. Управління багатоквартирним будинком здійснює об'єднання  через свої органи управління. За рішенням загальних зборів мешканців будинку  функції з управління багатоквартирним будинком можуть бути передані управителю або асоціації. У нас є свідоцтво про право власності на земельну ділянку, затверджено Статут.
Інна Рябоконь, начальник відділу організаційного забезпечення діяльності ради, повідомила присутніх, що зараз в районі діють 4 ОСББ, в т.ч. 3 із них у м. Липовець  і 1 в с. Стара Прилука. Для повноцінної діяльності ОСББ необхідні наступні документи: Статут, який розробляється на основі типового статуту, відкриття рахунку в одному із банків, та інші документи відповідно до вимог законодавства. У інших багатоквартирних будинках, в яких не створені ОСББ, тобто, не прийняте рішення про форму управління багатоквартирним будинком, управління таким будинком буде здійснюватись управителем, призначеним на конкурсних засадах виконавчим органом місцевої ради. 
На минулому тижні в облдержадміністрації відбулась нарада щодо реформи житлового господарства, на яку виносились і проблемні питання реалізації Закону. Зокрема, питання відсутності  необхідних нормативно-правових документів для всебічної і повної реалізації Закону, необхідність прийняття змін до Закону України "Про житлово-комунальні послуги", порядку проведення конкурсу з надання послуг з управління багатоквартирним будинком, встановлення граничного розміру витрат на управління багатоквартирним будинком в межах якого надаватимуться пільги та субсидії та ряд інших. 
В обговоренні питання взяли участь Руслан Танасюк, заступник голови районної ради, Тамара Грицай, начальник відділу містобудування й архітектури райдержадміністрації, Олександр Мельничук, Зозівський сільський голова,  Сергій Кропивницький, заступник  міського голови, Віктор Дармограй, заступник Турбівського селищного голови.

Повернутись