Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

Святкуємо День вишиванки

Сьогодні, у третій четвер травня, українці вже традиційно святкують День вишиванки

Цей День не є офіційним, але відзначають його не тільки в Україні, але й за її межами – українці та всі прихильні до нас та до нашої культури люди.

Акція бере початок з ініціативи студентської молоді факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького університету імені Юрія Федьковича. У 2006 році вони запропонували один день року присвятити українській вишитій сорочці. 

Можна сказати, що свято існувало й відзначалося у вузькому колі, але у 2014 році воно вийшло не тільки за межі гуртка свідомого українського студентства, але й за межі самої України. 

Українська вишиванка, нарівні з українською писанкою є одним із яскравих символів української культури. До того ж, одягаючи вишиту сорочку, демонструєш не тільки її красу й унікальність, але й засвідчуєш свою приналежність до віковічної української культурної традиції.

 Третій четвер травня обраний не випадково. Засновники акції наполягають на тому, аби День вишиванки припадав саме на будень, а не на вихідний, наголошуючи, що вишиванка – органічна складова життя та культури українців, а не вкритий нафталіном артефакт.

Працівники районної ради вже не вперше підтримують гарну акцію, що стає традицією, і цього разу за їхньої ініціативи свято вишиванки вдалося на славу. Щорік коло учасників гарного заходу більшає. Цього року районна профспілкова організація працівників держустанов організувала конкурс на більшу кількість учасників акції у первинних профорганізаціях.

Переможці будуть відзначені на одному із державних свят. Долучилися до участі в конкурсі трудові колективи районної ради, управління агропромислового розвитку, праці та соціального захисту населення, відділу культури та туризму, Центру соціальних служб для дітей, сім"ї та молоді, Липовецького районного відділу ДРАЦС, райдержадміністрації, відділу освіти, працівники пенсійного фонду, Липовецького районного центру зайнятості, колективи Липовецької ЗОШ №1 ім. Василя Липківського, редакції районної газети "Липовецькі вісті", Липовецької дитячої музичної школи, багато  липовчан. 

 

Повернутись