Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

Тисячі українців зібралися вчора на Софіївській площі у Києві з нагоди відзначення Дня Соборності та 100-ї річниці проголошення Акту злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народно

На данном изображении может находиться: 4 человека, люди на сцене и люди стоят

Тисячі українців зібралися вчора на Софіївській площі у Києві з нагоди відзначення Дня Соборності та 100-ї річниці проголошення Акту злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. В урочистостях взяли участь і представники Липовецького краю.

Враховуючи значимість та велич історичної події, із Днем Соборності та 100-річчям проголошення Акту злуки привітав киян та гостей міста Президент України Петро Порошенко.

Він зазначив, що для досягнення наших цілей нам потрібно берегти і зміцнювати нашу українську єдність і соборність. А тому всім має бути чітко зрозуміло – Україна є унітарна держава, з однією державною мовою , як записано в українській Конституції. Жодних федерацій і ніяких спеціальних статусів! Єдина Незалежна Соборна Україна!

Учасники зібрання подивились документальну стрічку та історичну реконструкцію про події тих днів.

"Разом з власної волі з 1919 року" - під таким гаслом Україна відзначила столітній ювілей Акта злуки 22 січня.

100 років тому, 22 січня 1919 року, Українська Народна Республіка та Західно-Українська Народна Республіки об’єдналися в одну державу.

Ідея соборності України стала ключовою для наступного покоління учасників українського визвольного руху у XX столітті 1920-1950 років. Українська повстанська армія боролася за створення Української самостійної соборної держави. 21 січня 1990 року, в Україні понад мільйон людей, узявшись за руки, створили безперервний ланцюг від Києва до Львова. Український «Живий ланцюг» став однією з наймасовіших у тогочасній Центрально-Східній Європі акцій боротьби за свободу. Вже за рік Україна відновила свою незалежність.

Ось і вчора мешканці багатьох міст України взяли один одного за руки , щоб об"єднатися в єдиному живому ланцюгу у день свята, ще раз підкресливши нерозривну єдність і цілісність народу й України.

На данном изображении может находиться: один или несколько человек и на улицеНа данном изображении может находиться: 5 человек, борода, небо, часть тела крупным планом и на улицеНа данном изображении может находиться: 10 человекНа данном изображении может находиться: 2 человека, на улицеНа данном изображении может находиться: 5 человек, люди стоят и на улицеНа данном изображении может находиться: 9 человек, люди стоят и на улицеНа данном изображении может находиться: 12 человек, люди улыбаются, люди стоят, толпа и на улицеНа данном изображении может находиться: один или несколько человек, толпа, небо, баскетбольная площадка и на улицеНа данном изображении может находиться: 1 человек, стоит, толпа и на улицеНа данном изображении может находиться: 2 человекаНа данном изображении может находиться: 6 человек, люди улыбаются, люди стоят и на улицеНа данном изображении может находиться: 2 человека, люди стоят, небо и на улицеНа данном изображении может находиться: один или несколько человекНа данном изображении может находиться: 1 человекНа данном изображении может находиться: 1 человек, текст

Повернутись