Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

ТРАВНЕВИЙ ЛИПОВЕЦЬ СТРІЧАВ ГОСТЕЙ

На урочистості з приводу 73 річниці з нагоди Перемоги над нацизмом у Європі завітали учасники бойових дій буремних воєнних літ 1941-1945...
Олександр Никифорович Скоцький із Струтинки, Кирило Григорович Кривонос із Козинець, Афанасій Іванович Атаманенко із Щасливої, учасники бойових дій в АТО. Привітати липовчан та вклонитись сивочолим ветеранам приїхав у Липовець народний депутат Руслан Демчак. Урочистості розпочали працівники культури літературно-музичною композицією "Україна молода".


Заходи з цієї нагоди відбулися сьогодні біля Меморіалу Слави за участі керівництва району, міста, представників підприємств, установ, громадських організацій, громадськості, шкільної молоді, ЗМІ.


Всіх присутніх привітала перший заступник голови райдержадміністрації Ольга Дмитрів і наголосила на тому, що у ці дні разом з Європою та світом, ми відзначаємо День пам’яті та примирення і вшановуємо гідний подвиг українського народу в боротьбі з нацизмом та значний внесок нашого народу в перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні.
Ми схиляємо голову перед тими, хто віддав життя за рідну землю, перед сотнями тисяч наших земляків, які мужньо боролися на фронтах, самовіддано працювали на підприємствах у тилу, перед кожним, хто день за днем наближав звільнення світу від нацизму. Ми вшановуємо пам’ять усіх жертв цієї найстрашнішої війни.


Священний обов’язок кожного з нас – бути гідними подвигу батьків і дідів та зробити все для того, щоб на мирній землі виховувати дітей, радіти успіхам у досягненні трудових цілей.

З вітальним словом виступив голова районної ради Юрій Науменко. Він зазначив , що перемога над нацизмом у Другій світовій війні, дісталася нечувано дорогою ціною – ціною мільйонів життів наших співвітчизників. Серед них - 4848 липовчан, які не вагаючись віддали свої життя за наше з вами світле майбутнє. 2300 наших земляків удостоєні високих урядових нагород, в тому числі Сергій Васюта із Гордіївки, Абрам Зіндельс із Липовця, Сергій Клименко із Зозова, Олексій Козаченко з Берестівки. Липовеччина гордиться своїми повними кавалерами Орденів Слави: Андрієм Ковбасюком з Липовця, Никифором Тарапатою із Старої Прилуки, Олександром Йосиповичем Янковським з Брицького.


В районі зареєстрована і працює ветеранська організація , що змінила своє найменування і називається Липовецька районна організація ветеранів України, від якої ми відчуваємо значну підтримку. Сьогодні серед нас живуть і працюють в громадських ветеранських організаціях учасники бойових дій - Віра Іванівна Ковалик, Володимир Іванович Матула, Григорій Павлович Рижий з Липовця, Олександр Никифорович Скоцький із Струтинки, Афанасій Іванович Атаманенко із Щасливої, Степан Іванович Дорощук з Конюшівки, Кирило Григорович Кривонос із Козинець. В цьому році відзначають свій столітній ювілей Феодосія Ізотівна Кулябіна, вдова загиблого з Лукашової та учасниця партизанського руху Ганна Іванівна Борецька з Турбова. Доземний уклін вам, дорогі наші земляки! Вас зовсім мало залишилось - тому найбільший наш обов`язок сьогодні - оточити вас увагою, зігріти теплом, забезпечити усім необхідним. 


Нинішні захисники України стали гідними спадкоємцями слави воїнів-визволителів. Для них найвищим законом буття є і залишиться захист рідної Вітчизни, її свободи і незалежності.З гідністю виконали свій патріотичний обов"язок , захищаючи єдність українців на сході 345 липовчан, ще близько 218 перебувають зараз на варті нашого спокою та мирного, не дивлячись на події, життя. Серед них і жінки-чарівні липовчанки.


Ми з особливим трепетом, біллю і шаною пам"ятаємо імена тих, хто загинув у боротьбі за цілісність і єдність України в боях із російським агресором, це наші земляки Володимир Полупанов, Роман Грушко, Руслан Заєць, Сергій Шевчук, Олег Грабчак, Сергій Пшеничний, Сергій Стрижак, Руслан Халус, Микола Бороняк. Світла пам’ять їм ! 
Українські воїни продемонстрували усьому світу, що здатні захистити державу, зберегти життя мирних громадян.
Щиро вітав земляків народний депутат України Руслан Демчак.

-- Сьогодні в Україні – День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. У різних містах відбуваються акції-реквієми на честь мільйонів загиблих, які віддали свої життя заради того, щоб ми з вами жили у мирі. У багатьох випадках ці втрати були невиправданими.На жаль, найбільша мрія героїв не втілилася, і ми досі знаходимось в умовах кривавих конфліктів, які продовжують забирати життя найвідважніших бійців, справжніх патріотів нашої України.Я вірю, перемога обов’язково прийде. Над Україною-буде мирне небо! Сучасні герої повернуться з окопів додому.Дякую за подвиг кожному, хто цінує безпеку та майбутнє держави більше за себе самого. Це – надзвичайний героїзм і 73 роки тому, і сьогодні.

Міський голова Микола Грушко, голова ветеранської організації району Валентина Левкович, райвійськом Віктор Чуба, заступник голови районної організації "Спілка учасників АТО" Олександр Могиленець вітали липовчан і зичили всім миру, добра, життєвих гараздів.

Ветеранів 2 світової, учасників бойових дій в АТО відзначено грамотами та грошовими винагородами.
Присутні вшанували пам’ять полеглих хвилиною мовчання і поклали квіти до Меморіалу Слави та Пам`ятного знаку загиблим в АТО землякам.

 
Повернутись