У лікарні Козятина перебуває на лікуванні 21 особа, що отруїлася в шкільній їдальні

Станом на 7:00 16 вересня в інфекційному відділенні Козятинської ЦРЛ із попереднім діагнозом гострий гастроентероколіт знаходиться на лікуванні 21 особа (з них 16 дітей), які отруїлися 14 вересня в шкільній їдальні ЗОШ № 2 м. Козятин.

Серед постраждалих діти та вчителі школи.

Проводиться  комплекс протиепідемічних заходів.

Запопередньою інформацією правоохоронців, постраждалі отруїлися продуктами харчування в шкільній їдальні. Роботу закладу, який готував і доставляв їжу до школи призупинили.

Поліція відкрила за фактом отруєння провадження за ч. 1 ст. 325 (порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням та масовим отруєнням) Кримінального кодексу України.

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій в дитячих організованих колективах, Липовецьке районне управління Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області вкотре наголошує про дотримання основних правил:

- суворе дотримання приблизного меню, погодженого з органами Держпродспоживслужби;

- не допускати до використання страв, небезпечних в епідемічному відношенні;

- прийом продуктів харчування проводити тільки при наявності маркування, яке повинно забезпечувати інформацію щодо дати виготовлення та кінцевого терміну реалізації даного продукту, температурного режиму зберігання, а також інформацію про виробника;

-  для пиття і приготування їжі використовувати воду гарантованої якості;

- суворе дотримання  технології приготування страв;

- своєчасне проведення вологого прибирання на харчоблоці, в т.ч. генерального із застосуванням дезінфікуючих засобів;

- суворе дотримання правил миття посуду, розробного інвентаря та обладнання, обробки яєць;

- використання технологічного та розробного інвентаря згідно маркування;

- проходження працівниками закладу медичного огляду, дотримання правил особистої гігієни;

-  не допускати наявність побутових комах та гризунів.

Пам`ятайте!Тільки чітке дотримання гігієнічних правил та вимог дасть можливість уникнути харчового отруєння та зараження кишковими інфекціями.