У ЛИПОВЦІ ВШАНУВАЛИ НЕБЕСНУ СОТНЮ

20 лютого -це ще одна трагічна сторінка в історії Незалежності нашої України. Шість років тому, вдень 18 лютого 2014 року, розпочався завершальний етап Революції Гідності - силове протистояння між силовиками та протестувальниками.
     Ці дні назавжди залишаться у пам'яті українців. Під час протистояння 18 - 21 лютого за інформацією МОЗ України загинули 107 осіб та 622 людини стали постраждалими .
     Результатом подій стало відсторонення 22 лютого Верховною Радою від виконання обов'язків Президента України Віктора Януковича та призначення дострокових президентських виборів на 25 травня 2014 року.
    Під час подій на столичному Майдані загинуло троє людей, які були родом з Вінниці та області: Максим Шимко, Валерій Брезденюк та Леонід Полянський. На честь загиблих майданівців у Вінниці створено скульптуру у вигляді вишні, з якої опадають 107 квіток (за числом вбитих протестувальників під час Революції Гідності) – “Дерево свободи”. Бронзовий меморіал висотою п’ять з половиною метрів встановлено 23 лютого 2018 року на постаменті у вигляді мапи України.
    У Липовці на честь Героїв Небесної Сотні та всіх полеглих за свободу і незалежність України у центрі міста зведено Пам"ятний знак у вигляді тризуба, малого Герба України. Сьогодні на цьому місці відбулась офіційна частина заходу, спрямованого на вшанування пам"яті Героїв Небесної Сотні. Перед липовчанами виступила перший заступник голови райдержадміністрації Ольга Дмитрів