Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

У обласній державній адміністрації відбулась нарада щодо прискорення процесу добровільного об’єднання територіальних громад Вінницької області

Сьогодні у обласній державній адміністрації відбулась нарада щодо прискорення процесу добровільного об’єднання територіальних громад Вінницької області.

 Участь у нараді взяли  фахівці Вінницького регіонального відділеня Асоціації міст України, директор Департаменту з питань місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Сергій Шаршов, перший заступник голови обласної державної адміністрації Андрій Гижко, експерт з питань децентралізації Швейцарського бюро DESPRO Юрій Ганущак, керівник Вінницького регіонального Офісу реформ Олег Левченко, заступники голів райдержадміністрацій, районних та місцевих рад, заступники міських голів міст обласного значення, які є центрами спроможних територіальних громад області.

За словами Андрія Гижка, процес добровільного об’єднання територіальних громад - неминучий для сільських рад, що прагнуть розвитку. На сьогоднішній день у Вінницькій області Вапнярська та Ілінецька громади очікують виборів. В свою чергу місто Іллінці демонструє одну з найперспективніших методик об’єднання, адже саме тут ОТГ ідуть шляхом чіткого перспективного плану. Все це є аргументами того що, наша держава постійно рухається вперед, зазначив Андрій Гижко.

Сергій Шаршов зазначив, що питання реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні є одним із головних пріоритетних завдань Кабінету Міністрів, Верховної Ради та Президента України. Процес добровільного об’єднання територіальних громад має стати широкомасштабною реформою всієї країни, що дасть можливість створити нову організацію влади на місцевому рівні.

 На Вінниччині 9 територіальних громад очікують на задовільне рішення від Центральної виборчої комісії для проведення виборів щодо об’єднання. Це свідчить про те, що шлях по якому рухаються об’єднані громади – це шлях яким рухається вся демократична Європа.

В нараді взяли участь заступник голови районної ради Руслан Танасюк та керуючий справами апарату райдержадміністрації Олександр Скоцький.

Повернутись