Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

У Турбівській лікарні тепер є електрокоагулятор

У Турбівській філії Липовецької ЦРЛ за участі голови районної ради Юрія Науменка та заступника голови райдержадміністрації Олега Фурманюка відбулась презентація медичного апарата, придбаного за кошти районного бюджету вартістю 70 тис. грн. Назва його - електрокоагулятор високочастотний зварювальний, він має високочастотний генератор, з'єднаний з інвертором з декількома фіксованими частотами, керування генератором здійснює мікропроцесор програмування через систему керування, що дозволяє працювати електрокоагулятору на декількох несучих частотах з автоматичним переключенням частот в одному робочому циклі.

Представник фірми ТОВ "Свармед" вручив сертифікат хірурга-фахівця з використання технології біозварювання завідувачу хірургічним відділенням , досвідченому лікарю - хірургу Віталію Бандровському. Сертифікат, виданий виробником, на підставі його знань та навичок отриманих під час практичного використання технології біозварювання за присутності спеціалістів. Хірург буде використовувати його для проведення малоінвазивних операцій при варикозному розширенні вен нижніх кінцівок.

Метод застосування біотехнологій дає змогу оперувати живі тканини людського організму й домагатися відсутності кровотечі. При цьому тканини не спалюються, а зварюються. Тепер під час операції у хірургів замість скальпеля - спеціальні інструменти, на кінці яких подається струм високої частоти. Порівняно з традиційними технологіями, високочастотна хірургія є менш травматичною й безкровною. Наприклад, порівняно із шовним методом, на відміну від традиційної хірургії, метод зварювання не потребує шовного матеріалу, скоб, кліпсів та зшивальних апаратів, оскільки з’єднання відбувається за рахунок «рідного» матеріалу зварюваного органа за допомогою спеціального обладнання. При цьому місця швів легко загоюються. Відсутність зшивального матеріалу в місці операції своєю чергою усуває ймовірність виникнення запального процесу та інфекцій. У разі застосування зварювальної технології не зафіксовано жодного випадку післяопераційних ускладнень; досягається повна герметизація з’єднання в місці звареного шва й забезпечується асептичність.

Окрім того, керівники спільно із головним лікарем ЦРЛ Олександром Дмитруком та головним лікарем філії Ольгою Монастирською зайшли в приміщення поліклініки, відвідали хірургічне відділення, кабінети лікарів та оглянули територію лікарні. Вікові сосни, запах щойно скошеної трави, старовинність та самобутність будівель нагадали, що медичний заклад нещодавно відзначив столітній ювілей. А розбудовував і очолював Турбівську лікарню у 1922-1939 роках Сергій Аврамович Верхратський, професор, доктор медичних наук. На його честь виготовлена меморіальна дошка, а світлини лікарів, які в свій час були її керівниками, прикрасили центральну стінку актової зали, що розташована в адмінприміщенні.
Сьогодні ж, лікар-хірург Віталій Бандровський провів успішно операцію першого пацієнта, застосувавши метод біотехнологій.


Протягом останніх років і районною владою, і адміністрацією Липовецької ЦРЛ, з метою надання якісних медичних послуг мешканцям району, чимало зроблено для поліпшення матеріальної бази вторинної ланки медицини.

 

Повернутись