Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

Увага ! Кір!

         Кір – це інфекційна хвороба, збудником якої є вірус. Найчастіше кором хворіють діти без щеплень, які відвідують дитсадки та школи. Дорослі та підлітки, яким не робили вакцинацію також можуть захворіти.

        На сьогоднішній день спостерігається зростання захворюваності на кір практично на всій території України, в тому числі і у Вінницькій області. Впродовж 2017 року на території Вінницької області було зареєстровано 106 випадків кору, серед захворілих 78 (74%) дітей. 

       Найбільше випадків захворювання було зареєстровано на території м. Вінниці - 24, Тростянецького району – 22, Козятинського – 18, Шаргородського – 10, по 7 випадків у Калинівському та Літинському районах, по 3 – у Барському та Тиврівському, по 2 - у  м. Ладижин, Вінницькому, Гайсинському, Хмільницькому та Чечельницькому, а також по 1 випадку у Муровано-Куриловецькому та Чернівецькому районах. 

      З числа захворівших на кір 57% складали особи, які взагалі не були щеплені. Летальних випадків не було зареєстровано.

     За перші два тижні 2018 року у лікувальні заклади було госпіталізовано 9 осіб з попереднім діагнозом "Кір", з них 6 дітей. 

   Вірус кору — надзвичайно заразний, він швидко передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом, тобто під час вдихання найдрібніших крапель слизу, які потрапили в повітря при чханні, кашлі або розмові хворого. Як тільки у людини з’являються перші ознаки захворювання на кір – вона вже розповсюджує інфекцію. Інкубаційний період триває від 7 до 17 днів. Вірус кору може жити в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення.

     Якщо говорити про симптоми, то першою ознакою кору зазвичай є значне підвищення температури, яке настає приблизно через 10-12 днів після інфікування і триває від 4 до 7 днів. На цій початковій стадії можуть з'являтися нежить, кашель, почервоніння очей і сльозотеча, а також дрібні білі плями на внутрішній поверхні щік.

     У наші дні при вчасно розпочатому грамотному лікуванні ускладнення при кору бувають нечасто. Більшість дітей (на відміну від дорослих) переносять цю хворобу без наслідків. Ускладнення частіше виникають у дітей до року, недоношених, з малою масою тіла, алергіків.

      Перебіг хвороби може ускладнюватися ураженням дихальної системи –  ларингітом, трахеїтом, бронхітом, пневмонією; очей – кон'юнктивітом, блефаритом; запаленням середнього вуха – отитом або слухової труби – евстахеїтом. У маленьких дітей часто буває стоматит.

Найважчі ускладнення кору, які, на щастя, зустрічаються рідко, стосуються головного мозку – менінгіт і енцефаліт.

У людини, що перехворіла кором, на все життя зберігається імунітет до цієї інфекції - випадки повторних захворювань одиничні.

Діти до 6 місяців і ті, що перебувають на грудному вигодовуванні, хворіють на кір украй рідко.

Основний спосіб профілактики цієї інфекції – активна імунізація. Вакцинація проти кору проводять дітям у віці 12 місяців, ревакцинація – у шість років. Імунізація проти кору також проводиться раніше не привитим підліткам, які не хворіли на кір, у віці 15-17 років і дорослим у віці до 35 років.

Тому, хто контактував із хворим кором, і при цьому раніше не хворів і не щеплений проти цієї інфекції, можливе проведення пасивної імунізації.       

Якщо Ви хочете вберегти себе і свого малюка від захворюваності кором, не нехтуйте профілактичними щепленнями та завітайте до свого сімейного лікаря або педіатра.

   Пам`ятайте! Здоров`я своє та Вашої дитини у Ваших руках!

 

Липовецьке районне управління

Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області

Повернутись