Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

V Обласний фестиваль народної творчості ’’Різдвяне диво’’

V  Обласний фестиваль народної творчості «Різдвяне диво» вкотре збере кращі фольклорно-етнографічні та співочі колективи з колядками і щедрівками рідного краю, виробами народних майстрів , обрядовими хлібами та кутею з усіх районів Вінниччини. Фестиваль започаткований управлінням культури і мистецтв облдержадміністрації та обласним центром народної творчості з метою підтримки і розвитку української національної культури. 
 
У  грудні минулого року  на засіданні організаційного комітету з  проведення обласного Фестивалю було вирішено, що з 2019 року він стане мандрівним і щороку відбуватиметься в іншому місці.
 
Оскільки у м.  Іллінці є вся необхідна інфраструктура для проведення фестивалю , 1 частина цього великого митецького дійства розпочалась сьогодні у наших сусідів. 
 
На площі міста сформовано локації для театралізованих дійств, діє виставка народного мистецтва сільських громад Іллінеччини, виставка Різдвяних світлиць сільських громад Іллінеччини, палатка з польовою кухнею для обігріву учасників. Участь у фестивалі «Різдвяне диво» в Іллінціях беруть Іллінецький, Оратівський, Липовецький, Немирівський, Гайсинський, Теплицький і Погребищенський райони. Завітали на свято також Вінницькі обласні гості – академічний театр ляльок та український академічний музично-драматичний театр імені М.Садовського.
 
Липовецький район на святі представляють кращі творчі колективи Липовеччини із Різдвяними хлібами, дідухами, стравами та виробами прикладного мистецтва. Делегацію липовчан очолили заступник голови районної ради Руслан Танасюк та заступник голови райдержадміністрації Олег Фурманюк. Свято організоване на високому організаційному рівні.
 
Шанувальники народного мистецтва мають можливість поспілкуватися із майстрами, помилуватись їхніми  виробами та різдвяними композиціями з природних матеріалів, а господині з кожного району частують дорогих гостей щедрою кутею та духмяною різдвяною випічкою.
 
А завтра,12 січня в суботу,   о 12:00 у Вінницькому центральному парку культури і відпочинку розпочнеться друга частина V обласного фестивалю народної творчості "Різдвяне диво". 
 
У програмі фестивалю:
 
12:00 – 16:00 - Різдвяний концерт "Засіємо добром" за участю  гуртів колядників області та обласних митецьких навчальних закладів; виступи фольклорних співочих, музичних та обрядових гуртів за концертною програмою, створеною ОЦНТ; виконання колядок, щедрівок  акапельно, або в супроводі інструментальних гуртів;
 
О 12:10 - огляд виставкових світлиць;
 
Із 11:00 до 16:00 - виставка народного мистецтва "Різдвяне диво" та виставка-ярмарок "Різдвяні подарунки" за участю народних майстрів м.Вінниці (на столах навколо головної ялинки).
Повернутись