Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

ВЕЛИКОДНІ ДИВА

Традиція писати писанки сягає своїм корінням в сиву давнину,коли людина була в гармонії з природою. В ті часи все навколо було живим і вміло розмовляти. Щоб вижити серед могутніх стихій, потрібно було мати серце, чисте, як гірські води, а руку міцну, як гілля дуба, а ще знати дивовижну мову Всесвіту.


Згодом виникли символи, неначе букви тієї чарівної мови. Зображуючи їх на стінах печер, посуді та одязі, люди зверталися до сонця, вітру, води, землі. З часом ті послання почали писати на пташиному яйці. Чому саме на яйці? мабуть тому, що прадавніх людей вражала поява з неживого предмета нового життя. І так, не знаючи астрономії, наші предки перетворили кругле яйце в маленьку модель Землі і Всесвіту. Модель з вогненною кулею всередині...Що це? Передбачення? А може вони знали світобудову?


Так, вони були мудрими. І тому змогли поєднати Християнство,як ідею спасіння душі від мороку, з найсвітлішими образами минулого. Так виникла писанка - символ нового життя, воскресіння Бога, і відродження природи. Відтоді кожне творіння писанки, - ніби пробудження-перетворення засніженої, замерзлої землі в яскраву, весняну, радісну. 
Нещодавно, у районному будинку культури відкрито виставку Великодньої писанки. Тут виставлені чудові яскраві роботи наших земляків із Щасливої, Прилук, Попівки . Техніка виконання експозицій різноманітна!Вироби повністю відповідають назві виставки , це справжнє Великоднє диво. Полюбуйтеся ними, хто не може відвідати виставку, а хто ще не встиг-ласкаво просимо! Другий поверх, перша світлиця направо.

Повернутись