Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

Велодень -- 2018

Вже четвертий рік у нас на Липовеччині організовано проходить ВЕЛОДЕНЬ, започаткований міською радою минулого скликання і підтриманий згодом ГО "VELO LOVE". Сьогодні спілчани взяли участь у Всеукраїнському ВЕЛОДНІ, що стартував у колисці велотуризму району-Липовецькому велопарку. Змагання розпочали діти середньої вікової категорії, Цьогоріч учасників значно побільшало і кількість їх перевалила далеко за сто. Приемно, що кількість любителів цього виду спорту постійно зростає.

Окрім юних липовчан, взяла участь у заході команда оріонівців на чолі із тренером та команда футболістів. За учасників прийшли повболівати батьки, бабусі, дідусі, друзі. Взагалі-то вболівали вголос так азартно, що запалювали учасників на перемогу. Велосипедний спорт у місті став сімейним видом. Згодом змагалися найменшенькі і за них переживали вдвічі більше. По завершенні змагань голова громадської організації Василь Чигур вручив дітям грамоти, медалі та морозиво, але головне - вони отримали досвід боротьби за першість, масу позитивних емоцій та радість перемоги, співпереживання. Ці почуття виховують у них прагнення бути першими.

А далі змагались дорослі. У них був дещо інший маршрут і інші завдання. Група "VELO LOVE" підготувала цікаві велоквести із завданнями, пов"язаними з історичними місцями нашого міста. Профспілку держустанов у заході представляли команди райдержадміністрації, управління праці та соціального захисту населення, управління агропромислового розвитку, комунального закладу " ЦССДСМ", районної ради. До них долучились команда із Росошанської ОТГ, команда старших оріонівців і просто команда липовчан. І тут зав`язалась цікава боротьба за першість. Об`єкти, що мають історичну цінність, розміщені у Липовці в різних його кінцях, ось і довелось добряче поїздити, відшукуючи старовинне приміщення чи пам`ятку. Шляхи команд не раз пересікались і в підсумку всі мали зустрітись біля козацької, єдиної в області, гармати 17 століття (доби Хмельницького), яку дістали з дна р.Соб і на початку 90-х встановили при в`їзді в районний відділ міліції.


Без сумніву, найкращу підготовку у велоспорті показала команда оріонівців із тренером Василем Авраменком, щоденні тренування дають своє. Але серед учасників велопробігу були такі, які кілька років велосипедною їздою не займались, але були надзвичайно задоволені участю у велодні. Далі туристичний маршрут велотуристів проліг до урочища Кічмань, що є на картах 19 ст. Там залишились стародавні вали колишнього поселення ( розташовані поблизу с. Вікентіївка). Як справжні туристи, свій похід учасники велодня завершили частуванням надзвичайно смачної юшки, приготовленої на вогні Олегом Чигуром. І тут, у цьому чудовому ліску, любителі велосипедного спорту гомоніли про свої майбутні плани, обговорювали туристичні маршрути, грали в волейбол. День видався яскравим, залишив незабутні враження і завершився надзвичайно позитивно. 


Щира вдячність працівникам Липовецького відділення поліції за супровід та охорону порядку, групі "VELO LOVE" за яскравість вражень і справжнє свято, усім учасникам - за підтримку цього гарного заходу.

Повернутись