Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

Відбулась 30 сесія районної ради

8 листопада, під головуванням голови районної ради Юрія Науменка, відбулась 30 сесія районної ради сьомого, найбільш демократичного скликання  якому депутати розглянули та ухвалили 18 питань порядку денного.
В сесійній залі питання обговорювали і приймали з них рішення 25 депутатів районної ради.
Участь в її засіданні взяли перший заступник голови райдержадміністрації Ольга Дмитрів,  заступник голови районної Ради Руслан Танасюк, голови селищної та сільських рад , керівники окремих структурних підрозділів райдержадміністрації та комунальних установ і підприємств районної ради, представники засобів масової інформації.
 
На початку пленарного засідання голова районної ради Юрій Науменко привітав депутатів, які відсвяткували свій День народження у міжсесійний період. Пролунав Гімн України і депутати розпочали роботу. Обрали секретаріат у складі депутатів Олени Скоцької , Леоніда Балацького, Олександра Ковбасюка.
 
Для розгляду на пленарному засіданні  чергової, 30 сесії районної Ради 7  скликання до порядку денного  було внесено 18 питань ,
 
З першого питання   про стан законності та правопорядку на території Липовецького району, результати діяльності Немирівської місцевої прокуратури за   півріччя 2019 року доповів Михайло Міхаілідіс, начальник Липовецького відділу Немирівської місцевої прокуратури Вінницької області.
 
Він проаналізував  стан злочинності та результати діяльності місцевої прокуратури на території Липовецького району у І півріччі 2019 року.
 
Зазначив, що упродовж вказаного періоду  Липовецьким ВП Немирівського ВП ГУ НП у Вінницькій області зареєстровано 1863 заяв та повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події.
 
До Єдиного реєстру досудових розслідувань СВ Липовецького ВП Немирівського ВП ГУ НП у Вінницькій області внесено інформацію про вчинення 157 кримінальних правопорушень. У 19 випадках прийнято рішення про внесення відомостей до ЄРДР місцевою прокуратурою. Після прийняття процесуальних рішень щодо закриття кримінальних проваджень на обліку залишилось 54 кримінальних проваджень, зареєстрованих у поточному році.
 
         Поширені на території району такі злочини як крадіжки – 30, або 17,05 % від загальної кількості вчинених, у тому числі, 9 крадіжок з житла чи іншого приміщення, злочини, пов’язані з незаконним обігом наркотиків - 11 ( 6,25 %), умисних легких тілесних ушкоджень – 12 (6,82 %), ДТП – 6 (3,41 %), грабежів – 4 (2,27%).
 
Також, протягом І півріччя 2019 року на території Липовецького району зафіксовано 2 факти спричинення умисних тяжких тілесних ушкоджень, що спричинили смерть потерпілого, 2 умисних пошкодження майна шляхом підпалу, 2 крадіжки у великих та особливо великих розмірах. І, хоч відсоток кожного з цих видів злочинів є незначним в порівнянні із загальною кількістю вчинених, однак, ці злочини, які є тяжкими, мають місце з року в рік.
 
Із зареєстрованої кількості кримінальних правопорушень 2 злочини вчинено неповнолітніми, 32 злочини - особами, які раніше вчиняли злочини, 1 - групою осіб, 13 злочинів вчинено особами в стані алкогольного сп’яніння, що свідчить про недостатній рівень здійснення превентивних заходів з боку працівників поліції, органів місцевого самоврядування, відсутність належної виховної роботи серед населення.
 
У провадженні слідчого відділення Липовецького відділу поліції знаходилось (без врахування закритих) 1336 кримінальних проваджень. Здійснено особам повідомлення про підозру по 78 кримінальних правопорушеннях, в т.ч. по 38 - із числа зареєстрованих у звітному періоді, що становить 48,72 %. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року дещо зменшилась кількість кримінальних правопорушень, за якими встановлено осіб з 84 до 78, тобто на 7,15 %.
 
Закінчено досудове розслідування без врахування закритих по 49 кримінальних провадженнях (за аналогічний період минулого року 67). За закінченими кримінальними провадженнями  встановлено 191 тис. грн. збитків, в тому числі інтересам держави – 5 тис. грн., відшкодовані під час досудового слідства на суму 74 тис. грн., в  тому числі інтересам держави – 3 тис. грн.
 
 Прокурорами Липовецького відділу Немирівської місцевої прокуратури направлено до суду 48 обвинувальних актів, з яких 1 з угодою про примирення та 4 з угодами про визнання винуватості, та 1 з клопотанням про звільнення від кримінальної відповідальності.
 
Немирівською місцевою прокуратурою упродовж  І півріччя цього року  вжито ряд заходів, спрямованих на підвищення ефективності запобігання та протидії злочинності та корупції, координації діяльності правоохоронних органів району. При цьому, прокуратурою застосовувались різні форми координаційної діяльності, а саме: проведення координаційних та оперативних нарад, обмін інформацією, створення та контроль за діяльністю постійнодіючих слідчо-оперативних груп з розкриття тяжких злочинів, тощо.
 
За результатами вжитих спільних заходів упродовж вказаного періоду  розкрито та розслідувано ряд тяжких злочинів.
 
Так, завдяки скоординованим заходам у стислі строки вдалось закінчити досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом спричинення жителем Липовецького району своїй дружині за допомогою швейної машинки тяжких тілесних ушкоджень, що спричинили її смерть. За результатами судового розгляду у вказаному кримінальному провадженні судом визнано доведеним факт вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 121 КК України та призначено покарання у виді 7 років позбавлення волі.
 
Також на даний час розкрито інше кримінальне правопорушення, внаслідок якого настала смерть особи. Місцевим жителем с. Зозів Липовецького району під час вживання алкогольних напоїв на ґрунті раптово виниклого умислу на спричинення тілесних ушкоджень завдано декілька ударів руками та ногами по різних частинах тіла свого знайомого, внаслідок чого останній від отриманих травм на місці події помер. Наразі, підозрювану особу затримано у кримінальному процесуальному порядку та судом обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Після проведення усього необхідного комплексу слідчих дій кримінальне провадження буде скеровано до суду для розгляду по суті.
 
Реалізовуючи конституційну функцію представництва інтересів держави в суді, органи прокуратури вживають заходи до припинення порушень інтересів держави у бюджетній сфері.
 
Зокрема,у червні поточного року заявлено позов в інтересах Липовецької міської ради про стягнення з громадянина безпідставно збережених коштів у розмірі орендної плати за використання земельної ділянки комунальної власності із земель промисловості у сумі 473696,66 грн. Наразі вказана позовна заява перебуває на стадії судового розгляду.
 
 Упродовж півріччя 2019 року Липовецьким відділом Немирівської місцевої прокуратури забезпечено участь у розгляді Липовецьким районним судом 24 протоколів про вчинення адміністративних порушень, пов’язаних з корупцією, за результатами розгляду яких у 9 протоколах провадження у справі закрито, у решті на осіб накладено адміністративні стягнення у виді штрафу.
 
Інформацію із вказаного питання депутати взяли до відома і прийняли відповідне рішення.
Повернутись