Відбулась нарада-семінар з головами територіальних громад району

Відбулась нарада-семінар з головами територіальних громад району.

З планом проведення наради-семінару ознайомив голова районної ради Юрій Науменко. В її роботі взяли учать перший заступник голови райдержадміністрації Ольга Дмитрів, начальник відділу освіти райдержадміністрації Інна Косач, комерційний директор АТ «Вінницягаз» Володимир Антошко, фахівець із зв’язків з громадськістю Лариса Логінова, старший інженер відділу інжинірингу Олена Дороніна, начальник Липовецького відділу обслуговування громадян (сервісний центр) управління обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області Микола Майданюк, головний спеціаліст з питань мобілізаційної та оборонної роботи апарату райдержадміністрації Леонід Ламанов.

Інна Косач, начальник відділу освіти райдержадміністрації, поінформувала присутніх про готовність закладів освіти району до роботи у новому 2019-2020 навчальному році та в осінньо-зимовий період.

- В районі надають освітні послуги 23 школи. Для проведення поточних ремонтів використано 340 тис. грн. (200 тис. грн. бюджетних коштів, позабюджетних - 140 тис. грн.).

На поточний ремонт 18 дошкільних навчальних закладів використано 120 тис. грн.

У загальноосвітніх закладах освіти функціонують 22 відомчі котельні.

Потреба вугілля на опалювальний сезон складає 184 тонн, придбано 147 тонн.

Відповідно до районної програми "Шкільний автобус" проведено торги на придбання 1 шкільного автобуса (кошти місцевого бюджету – 713469 грн., державного - 1031031 грн.).

Кількість учнів, які потребують підвозу, складає 694 учні,підвіз організовано 10 шкільними автобусами для 567 школярів.

Відповідно до програми Нова українська школа придбано меблі (державний бюджет - 299155,19 грн., місцевий - 77354,47 грн.), за дидактичні матеріали оплачено кошти в сумі 267000 грн., з них 24000 грн. з місцевого бюджету, здійснюєтьсязакупівля оргтехніки на загальну суму 500000 грн.

За рахунок коштів держави та 10% співфінансування проводяться торги з придбання  двох математичних класів та класу ПК (893000 грн.).

Забезпеченість учнів підручниками складає 90%; посад бібліотекарів на повну ставку - 9.

Кількість сучасних комп’ютерних класів в районі–8.

У школах влаштовано 8 медичних кабінетів, 23 шкільні їдальні.

Освітянська галузь нараховує 478 педагогічних працівників.

Проєкт набору учнів до 1-их класів - 346, до 10-их - 180.

На запитання:як і чому приводяться до стандартних умов спожиті кубометри газу, та щодо технічного обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж багатоквартирних та житлових приватних будинків на платній основі відповіли комерційний директор АТ «Вінницягаз» Володимир Антошко, фахівець із зв’язків з громадськістю Лариса Логінова й старший інженер відділу інжинірингу Олена Дороніна.

В обговорені цього питання взяли участь голови територіальних громад району Андрій Ткач, Анатолій Березюк, Василь Завальнюк, Тетяна Бурячок, Петро Дишлов та інші.

Про засади співпраці органів місцевого самоврядування з територіальним представництвом Пенсійного фонду України з питань соціального захисту громадян територіальних громад району розповів Микола Майданюк.

Головний спеціаліст з питань мобілізаційної та оборонної роботи апарату райдержадміністрації Леонід Ламанов поінформував голів територіальних громад щодо складання мобілізаційного плану Липовецького району на особливий період щодо забезпечення населення продовольством, продуктами харчування, виробленими та вирощеними в сільськогосподарських підприємствах району, так і в приватному секторі.

Після чого учасники заходу відбули в Іллінецьку міську об’єднану територіальну громаду.

Липівчати приєднались до урочистостей Іллінецької ОТГ з нагоди відзначення пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, поклали квіти до пам’ятного знаку захисникам Батьківщини, хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих учасників АТО/ООС.

Перший заступник голови райдержадміністрації Ольга Дмитрів, зупинилась на питанні вирішення нагальної проблеми для територіальних громад району щодо поводження з твердими побутовими відходами.

- Сортування сміття важливе не лише для екології району, а й для економіки. Сортування сміття – правильний стратегічний крок. Найголовніше, щоб запрацювала сама система сортування сміття. Якщо будуть механізми для реалізації, тоді люди швидко навчаться це робити.

Основним завданням для органів місцевого самоврядування є:

опрацювати логістичну схему та формат співпраці з сусідніми територіальними громадами з питання сортування та переробки твердих побутових відходів;

розробити та затвердити план заходів щодо приведення сміттєзвалищ (полігонів) у відповідність до встановлених вимог.

Досвідом з впровадження роздільного збору і переробки сміття у своїй громаді ділився міський голова Іллінецької ОТГ Володимир Ящук. Ознайомив присутніх на практиці з роботою сміттєсортувального комплексу, розповів про плани на майбутнє стосовно виробництва із вторинної сировини тротуарної плитки та покрівельного матеріалу. Відверте обговорення досягнень і цінні поради від очільника громади, а також жваве обговорення проблем учасниками заходу, спонукали голів територіальних громад району до вжиття невідкладних заходів та до співпраці.

Підбив підсумки наради - семінару голова районної ради Юрій Науменко. Зауважив, що одним із основних завдань керівників громад є вирішення критичної ситуації, яка склалася з утворенням, накопиченням, зберіганням, переробленням, утилізацією та захороненням відходів. Закликав голів територіальних громад до прийняття конструктивних рішень та конкретних дій в організації процесу збору, сортуванні та вивезенні відходів.