Вiдбулася сесія обласної Pади

Резонансним питанням порядку денного 41, чергової ,сесії обласної Ради стало обговорення та прийняття обласного бюджету на 2020 рік. Директор Департаменту фінансів облдержадміністрації Микола Копачевський доповів про основні показники бюджету і зазначив, що документ підготовлений за усіма пропозиціями головних розпорядників коштів обласного бюджету з врахуванням мінімальної заробітної плати в розмірі 4 723 грн.

Дохідна частина обласного бюджету становить понад 4 млрд 242 млн грн, у тому числі доходи загального фонду бюджету визначені у сумі 2 747 182 230 грн, доходи спеціального фонду бюджету у сумі  1 495 465 300  грн.

Видаткова частина обласного бюджету становить понад 4 млрд 238 млн грн, у тому числі обсяг видатків загального фонду бюджету у сумі понад 2 млрд 726 млн грн та видатків спеціального фонду бюджету у сумі понад 1,5 млрд грн, з них бюджет розвитку у сумі 16 590 000 грн.

Прогнозні показники доходів загального фонду обласного бюджету на 2020 рік обраховано в сумі понад 1 млрд грн, що більше на 15,6% порівняно з очікуваними надходженнями за 2019 рік.

Основним джерелом надходжень загального фонду є податок на доходи фізичних осіб, що становить 86% від прогнозного показника доходів загального фонду на 2020 рік, 10% податку на прибуток підприємств приватного сектору економіки, питома вага якого складає 7,9% обсягу доходів загального фонду, надходження рентної плати, плати за ліцензії на право оптової торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами та плати за ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами, надходження від орендної плати за користування цілісним майновим комплексом та іншим майном, що перебуває в комунальній власності.

В процесі розрахунку видатків на заробітну плату з нарахуваннями взято за основу підвищення розмірів мінімальної заробітної плати з 1 січня 2020 року – 4 723 грн. та розміру базової величини посадового окладу працівника І тарифного розряду за Єдиною тарифною сіткою з 1 січня – 2 102 грн. Доведений граничний обсяг забезпечив потребу в коштах у повному обсязі. В процесі розподілу граничного обсягу видатків дотримано вимоги бюджетного законодавства щодо забезпечення в повному обсязі потреби в коштах на оплату праці працівників.

Микола Копачевський, зокрема, зазначив, про передачу 27 обласних медичних закладів під пряме фінансування з Міністерства охорони здоров’я України, зменшення на 307 млн грн додаткової освітньої та медичної дотації, від чого в першу чергу постраждають місцеві бюджети та зменшення субвенції соціального захисту на 5 млрд грн.

Депутати 59 голосами з 67 присутніх підтримали обласний бюджет на 2020 рік. В роботі сесії взяли участь голова районної ради Юрій Науменко та перший заступник голови райдержадміністрації Ольга Дмитрів.

Джерело:https://vinrada.gov.ua/Zatverdili-oblasnij-bjudzhet-na-2020-rik.htm