Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

Відбулось засідання робочої групи з формування госпітальних округів

15 лютого під керівництвом першого заступника голови обласної Ради Людмили Щербаківської, за участі голови постійної комісії з питань охорони здоров’я, соціального захисту та зайнятості населення Ярослава Хребтія та  заступника директора Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Надії Марусяк, продовжила свою роботу  робоча група  з вивчення питання про створення схеми госпітальних округів Вінницької області. До складу групи включено голову Липовецької районної ради Юрія Науменка, який взяв участь у засіданні.

В роботі засідання взяли участь  голови фракцій і депутати обласної Ради, громадськість та засоби масової інформації.

Заступник директора Департаменту охорони здоров’я Надія Марусяк інформувала присутніх про нараду, що відбулась в Міністерстві охорони здоров’я. Там розглядалось питання реформування первинної медичної допомоги.  Розроблено Положення про госпітальний округ. Відповідно до реформи, фінансування переходить від ліжок до надання медичних послуг через введення страхових полісів.

Голова постійної комісії з питань охорони здоров’я, соціального захисту та зайнятості населення Ярослав Хребтій повідомив присутніх, що Вінниччина має визначитись з кількістю округів до кінця року, адже з 2018 року фінансування лікарень відбуватиметься  за іншим принципом і, якщо область не визначить округи, то і фінансування на лікарні не отримає. 

Під час обговорення виступили Іллінецький міський голова Володимир Ящук, голова постійної комісії з питань бюджету, фінансів та обласних програм Геннадій Мазур, Козятинський міський голова Олександр Пузир, голова Вінницької районної ради Сергій Сітарський, депутати обласної Ради Людмила Головашич та Вадим Соляник, представник громадськості Шаргородщини Олександр Злощинський.

Перший заступник голови обласної Ради Людмила Щербаківська повідомила, що 21 лютого відбудеться зустріч голови облдержадміністрації Валерія Коровія, керівництва Департаменту охорони здоров’я з головами районних рад та державних адміністрацій, на якій буде більш широко обговорена ситуація, що склалась у Вінницькій області з формування госпітальних округів.

Повернутись