Відбулось засідання робочої групи

Між селами Лугове Іллінецького району та Іванька — Липовецького є метеоритний кратер. Його діаметр сягає 7 км, а глибина 600–800 м. Учені вважають, що ця астроблема (зоряна рана. — "ГПУ") найбільша та найстаріша в Європі. Метеорит вагою 40 млн тон упав 400 млн років тому. Із райцентру Липовець до кратера можна добратися дорогою до села Іваньки. Нею Тарас Шевченко йшов зі Сквири до Кам"янця-Подільського.
В рамках грантового проекту Липовецької міської ради минулого скликання територія падіння метеорита благоустроєна. Прокладено алею, висаджено паркову зону, на джерелі встановлено криничку , а в центрі території обладнано куполовидну бесідку для туристів та відпочиваючих.
Липовеччина має всі шанси стати туристичним краєм. У зв’язку із цим, нещодавно, між Іллінецькою міською об’єднаною територіальною громадою та Липовецькою районною державною адміністрацією було підписано Меморандум про об’єднання зусиль щодо реалізації спільного туристичного проєкту "Астроблема" – мандруємо до метеориту палеозойської ери".
З метою реалізації задуму, створена спільна робоча група, що працює над підготовкою грантового проєкту та розробленням заходів щодо його реалізації.
Сьогодні з цього приводу відбулось засідання робочої групи , в якому взяли участь Іваньківський сільський голова Сергій Соболь, начальник відділу культури Геннадій Терлецький, автор проекту Юрій Станіславський, начальник відділу освіти Інна Косач, Начальник управління економіки Галина Поєдинок, головний спеціаліст управління агропромислового розвитку Катерина Радзівіл, директор Іваньківської школи Марія Степанкевич.
Мета проєкту – розвиток туристичного центру відпочинку на природі на межі двох районів, за участі сіл Іванька Липовецького району та Лугова Іллінецької міської об’єднаної територіальної громади Іллінецького району. Проєктом передбачено створення умов для проведення науково-дослідних експедицій, наукових семінарів, конференцій, «зелених уроків», екскурсій та інших заходів.Наразі відбувається внесення пропозицій, створення ескізів, різних мініпроєктів, які ввійдуть до загального.

На засіданні також обговорено окремі деталі проекту, які мають зробити місцевість туристично привабливою, заплановано розбудову інфраструктури, інженерні мережі, комунікації, санітарні зони, облаштування місць для відпочинку та фотозон.

Кошторис проєкту становить близько 24 млн гривень. Його подаватимуть на конкурс Євросоюзу. Іллінецька ОТГ виступатиме подавачем проекту, а Липовецька райдержадміністрація та Іваньківська територіальна громада – партнерами.

В засіданні взяли участь Ольга Дмитрів-перший заступник голови райдержадміністрації та Руслан Танасюк заступник голови районної ради.

Світлина від Мій Липовець.Світлина від Мій Липовець.Світлина від Мій Липовець.Світлина від Мій Липовець.Світлина від Мій Липовець.