Відбувся дружній візит голови Вінницької облдержадміністрації Владислава Скальського на Липовеччину

В рамках робочої поїздки відбувся дружній візит голови Вінницької облдержадміністрації Владислава Скальського на Липовеччину у супроводі директорів Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів ОДА Миколи Ткачука та Департаменту охорони здоров"я Людмили Грабович. Гостей зустрічали очільники району голова Липовецької районної ради Юрій Науменко та голова райдержадміністрації Тарас Олексюк.
Усі відвідали обласну спецмедбазу. Як зазначив Владислав Скальський у розмові, на ній зоседержено і зарезервовано багато речей , які можуть бути використані у боротьбі з пандемією. Зараз треба подумати яким чином можна поводитись із розблокованим майном , аби використати його для підсилення медичних закладів області. На спецбазі сконцентровано і засоби індивідуального захисту, які надходять від Уряду України та благодійників.
Заразом, очільник області подивився як проводяться весняно-польові роботи на полях господарства ПРАТ "Зернопродукт МХП" та зустрівся з керівником філії у Липовецькому районі Віктором Бичковим.
Дане підприємство в обробітку має 10100,54 га площ, з яких у 2019 році зібрано кукурудзи на зерно – 53193,7 т, соняшнику – 8929,1 т, цукрового буряку – 12344 т, озимої пшениці – 6868,2 т, озимого ріпаку – 2602,4 т.

Коментуючи побачене Владислав Скальський зазначив: «Головна проблема посівної кампанії цього року пов’язана з відсутністю вологи. Наразі маємо історично найнижчий рівень води у річках і головною причиною цього - є відсутність дощів. Маємо велике сподівання, що саме на поминальні дні піде дощ і рівень вологи підвищиться. Нині маємо лише 100 мм продуктивної вологи на 1 м ґрунту, при нормі - 190 мм. На підприємстві, де ми зараз знаходимось – це ПрАТ «Зернопродукт МХП», вже посіяно 93% площ. Маємо певне збільшення посівних площ цукрового буряку, але головний акцент зроблено на кукурудзу. Посівна пізніх ярових та зернобобових закінчується. Варто відзначити, що є все необхідне для технологічного забезпечення процесу вирощування врожаю 2020 року. Єдине, чого не вистачає, це дощу».