Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

Відбувся семінар-навчання посадових осіб органів місцевого самоврядування з питань застосування закупівель у системі ’’Prozorro’’

Фото Олексій Лебідя.

За ініціативи районної ради в залі засідань відбувся семінар-навчання посадових осіб органів місцевого самоврядування з питань застосування  закупівель у системі "Prozorro" та методики написання грантових проектів.
Розпочав семінар голова районної ради Юрій Науменко, ознайомив присутніх із планом занять та надав слово з першого питання Ігореві Цехановському , начальнику      управління фінансів, інформаційного та фінансового забезпечення -головному бухгалтеру Департаменту фінансів облдержадміністрації.
Він детально зупинився на основних положеннях системи закупівель, що стала діяти з прийняттям нового закону. Це система, яка дозволяє створити свої майданчики  , що дасть змогу  проводити якісні закупівлі при
 здоровій  конкуренції . Завдяки цьому механізму закупівлі товарів і послуг за державні кошти,процедуру  можна буде проводити публічно та прозоро, з певною економією коштів.Така економія найбільш відчутна при здійсненні допорогових закупівель  і це є одним із принципів бюджетної ефективності. Успішно проведена закупівля це та, що завершилась укладенням договору та в якій брала участь більша кількість учасників.Тому, хто проводить закупівлі необхідно зважити як інтереси замовника, так і постачальника. Це є запорукою успішості процедури закупівель.
На питаннях методики написання грантових проектів зупинився Віктор Іщук-головний спеціаліст Центру розвитку інвестиційної спроможності та залучення ресурсів Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування.
Гість повідомив, що 20 січня цього року стартував 14 обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад на який із бюджету  області передбачено 15 млн.гривень із яких 7,5 млн. грн.із загального фонду бюджету і 7.5 млн. грн. із спеціального фонду( кошти призначені на екологію). У свій час перший конкурс розпочинав своє життя із 200 тисяч гривень, за 14 років ця сума значно виросла. Любий конкурс є значною підмогою у розвитку територій органів місцевого самоврядування, оскільки крім власних коштів дає змогу залучити і кошти обласного, державного та європейського рівнів. Якісно зросла і кількість  проектів , що подаються на конкурс: від 17 і до 710, поданих у минулому році.
Віктор Іщук зупинився на істотних змінах щодо написання та реалізації конкурсних проектів. З цих питань проведено ряд семінарів у районах області та видано методичні матеріали, з якими можна ознайомитись на сайтах облдержадміністрації, обласної ради, 
Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування, управління Регіонального розвитку.
Максимальна сума гранту становить 200 тис. грн. ( у минулому році-70 тис. грн.).Однією із умов отримання перемоги в конкурсі є співфінансування проекту, успішність прямопропорційна розміру суми співфінансування . В цьому році враховано досвід Львів"ян упроведенні  конкурсів, це дозволить застосувати принципи незаангажованості, прозорості.Чим більше якісних проектів подає район на конкурс- тим більше балів набирає, відповідно до цього і більша сума коштів іде на їх реалізацію.
Учасники семінару задавали питання доповідачам та отримали вичерпні відповіді, які допоможуть у повсякденній практичній діяльності кожній посадовій особі.
Підвів підсумок двогодинного семінару голова районної ради Юрій Науменко, подякував усім за плідну та конструктивну роботу.

Фото Олексій Лебідя.Фото Олексій Лебідя.Фото Олексій Лебідя.Фото Олексій Лебідя.Фото Олексій Лебідя.Фото Олексій Лебідя.Фото Олексій Лебідя.

Повернутись