Види використання та розміри земельних ділянок що підлягають приватизації

Із 17 березня в Україні заборонене проведення масових заходів. Вимушений карантин змушує багатьох українців проводити багато часу вдома, а відтак – позбавити себе звичних радощів життя: походів до театру, кіно, на концерти, заклади відпочинку та розваг, чи просто за покупками або в інші людні місця.

У соціальних мережах все більше обговорюють питання чим би зайнятись на карантині та як використати вільний час із максимальною користю для себе. З’явилось багато можливостей для навчання та отримання корисної інформації через засоби масової інформації.

Для фахівців системи безоплатної правової допомоги карантин не канікули та відпустка, а можливість приділити більше уваги написанню інформаційних матеріалів на актуальні правові питання. Тож сьогодні фахівці Липовецького бюро правової допомоги підготували першу статтю із циклу, що буде стосуватись земельних відносин, адже за статистикою більша частина звернень громадян стосується саме цих питань.

Почнемо з питання приватизації земельних ділянок, а саме які види земельних ділянок за цільовим призначення та яких розмірів можуть приватизувати громадяни України.

Якого розміру земельну ділянку можна отримати?

Згідно із ч.1 ст. 121 ЗКУ громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власностіу таких розмірах:

• для ведення фермерського господарства - в розмірі земельної частки (паю), визначеної для членів сільськогосподарських підприємств, розташованих на території сільської, селищної, міської ради, де знаходиться фермерське господарство. Якщо на території сільської, селищної, міської ради розташовано декілька сільськогосподарських підприємств, розмір земельної частки (паю) визначається як середній по цих підприємствах. У разі відсутності сільськогосподарських підприємств на території відповідної ради розмір земельної частки (паю) визначається як середній по району;
  • для ведення особистого селянського господарства - не більше 2,0 гектара;
  • для веденнясадівництва - не більше 0,12 гектара;
  • для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах - не більше 0,25 гектара, в селищах - не більше 0,15гектара, в містах - не більше 0,10 гектара;
  • для індивідуальногодачного будівництва - не більше 0,10 гектара;
  • для будівництва індивідуальнихгаражів - не більше 0,01 гектара.

Важливо!Передача земельних ділянок безоплатно у власність громадян у межах вищезазначених нормпровадиться один раз по кожному виду використання .

Сподіваємось що дана стаття була корисною та нагадуємо, що скористатись послугами системи безоплатної правової допомоги Козятинського місцевого центру можна дистанційно написавши на електронну пошту: kozyatyn.vinnytsya@legalaid.vn.ua або зателефонуйте за номером (04342) 2-00-17

Начальник Липовецького бюро правової допомоги Комісаренко О.А.