Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

Відкриття гідрометеорологічної станції

Світлина від Мій Липовець.

У РОСОШАНСЬКІЙ ОБ"ЄДНАНІЙ ТЕРИТОРІАЛЬНІЙ ГРОМАДІ зустрічали гостей, які приїхали на відкриття гідрометеорологічної станції. 
У цій події взяли участь директор Центральної геофізичної обсерваторії ім. Б.Срезневського, що в м. Київ, Олександр Косовець, перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Гижко, директор департаменту агропромислового розвитку та екології Микола Ткачук, перший заступник начальника Головного управління державної служби НС України у Вінницькій області Олег Андрущенко , очільники району Ольга Дмитрів та Юрій Науменко.
Хлібом-сіллю зустрів гостей на території об"єднаної громади сільський голова Володимир Сличук і коротко ознайомив із стратегією розвитку громади. 
Далі вирушили всі до приміщення в якому розмістили цю установу. Із основними функціями служби ознайомив усіх директор служби Василь Варук.

Директор Центральної геофізичної обсерваторії Олександр Косовець зачитав усім документ 1930 року, який надійшов до Центральної геофізичної обсерваторії (ЦГО) — дослідницько-спостережного закладу, заснованого у 1855 році, із тогочасної Липовецької метеостанції. 
ЦГО є головною гідрометеорологічною організацією з питань методичного керівництва проведення метеорологічних, геліогеофізичних, аерологічних, гідрологічних спостережень та спостережень за хімічним і радіоактивним забрудненням навколишнього природного середовища. Здійснює збір, обробку, систематизацію, аналіз та узагальнення даних спостережень і підготовку матеріалів для їх використання та подальшого зберігання в Галузевому державному архіві (ГДА) гідрометслужби. Таким чином усі дізналися, що служба така діяла на території району ще в минулому столітті. У 1989 році, коли фінансування було припинено, її не стало. В перші роки відновлення державності України роботу установи було відроджено. Лише один працівник тут працював і передавав відповідну інформацію до ЦГО. Сьогодні за рахунок держави тут створено 7 робочих місць. Розміщено установу в приміщенні колишньої школи в селищі Липовець. Це сьома міжрайонна гідрометеостанція ( на три райони Погребищенський, Оратівський, Липовецький), що створена у Вінницькій області, в Україні їх 187. 
Метеорологічна станція — станція для проведення спостережень за погодою. Складена з метеомайданчика, на якому розташована більшість приладів, що фіксують метеоелементи, і замкненого приміщення, в якому встановлюється барометр і барограф та ведеться обробка спостережень. Одержані на метеостанції дані кодують і надсилають до метеорологічного центру. На відкриття станції прибули директори семи метеостанцій , що діють на території області, місцеві мешканці .

На відкритті майданчика червону стрічку перерізали гості Андрій Гижко, Микола Ткачук та директор Василь Варук. Директор провів невеличку екскурсію на майданчику, озайомив із основними приладами для вимірювання опадів, температури грунту та його поверхні, барометром, барографом. На завершення заходу, дівчатка в українському національному вбранні подарували гостям запашний коровай.

У даний час ЦГО є найбільш функціонально розгалуженою методичною організацією гідрометеорологічної служби України, яка керує майже всією її спостережною мережею (крім авіаційної, агрометеорологічної, озерної та морської). Згідно зі ст. 12 Закону України «Про гідрометеорологічну діяльність» обсерваторія займає чільне місце в ієрархії керування державною гідрометеорологічною мережею після органу державної виконавчої влади, який реалізовує політику в галузі гідрометеорології. За розгалуженістю функцій вона не має аналогів у Європі.

 

Світлина від Мій Липовець.Світлина від Мій Липовець.Світлина від Мій Липовець.Світлина від Мій Липовець.Світлина від Мій Липовець.Світлина від Мій Липовець.Світлина від Мій Липовець.Світлина від Мій Липовець.Світлина від Мій Липовець.Світлина від Мій Липовець.Світлина від Мій Липовець.Світлина від Мій Липовець.Світлина від Мій Липовець.Світлина від Мій Липовець.Світлина від Мій Липовець.Світлина від Мій Липовець.Світлина від Мій Липовець.Світлина від Мій Липовець.

 

Повернутись