Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

Відповідь на звернення

Сьогодні хтось, намагаючись дестабілізувати суспільно-політичну ситуацію в районі, заводить людей в оману, збираючи підписи щодо закриття ЦРЛ. Питання про ліквідацію, реорганізацію Липовецької ЦРЛ на сесію районної ради не вносилось. Навпаки, в планах є конкретні кроки щодо зміцнення матеріальної бази лікарні. Але дивує той факт, що підписи ставлять навіть посадові особи.
Законом України «Про внесення змін до Основ законодавства України про охорону здоров'я щодо удосконалення надання медичної допомоги» встановлюється, що мережа державних і комунальних закладів охорони здоров'я формується з урахуванням потреб населення у медичному обслуговуванні, необхідності забезпечення належної його якості, своєчасності, доступності, ефективного використання матеріальних, трудових і фінансових ресурсів. Існуюча мережа таких закладів не може бути скорочена.
На порядку денному 7 сесії районної ради 7 скликання, що відбулась 17.08.2016 року стояло одне із надважливих питань подальшого розвитку медичного обслуговування в районі - про прийняття у спільну власність територіальних громад сіл, селища, міста Липовецького району цілісного майнового комплексу Липовецької центральної районної лікарні, яка перебувала певний час у обласній комунальній власності, та передачу – приймання основних засобів та матеріальних цінностей, за що депутати проголосували одноголосно, взявши на себе відповідальність за подальшу долю ЦРЛ.
В даний час охорона здоров"я громадян в руках обох ланок надання медичної допомоги - первинної і вторинної. Тобто, у районі функціонують і КЗ "ЦПМСД", і Липовецька ЦРЛ. З цією метою Липовецькою районною радою прийнято ряд цільових Програм, що стосуються поліпшення ефективності роботи медичних установ та закладів первинної і вторинної ланки. Депутати проголосували за Програму "Майбутнє Липовеччини в збереженні здоров’я громадян" на 2016-2020 роки та підтримали Програму щодо надання допомоги хворим з хронічною нирковою недостатністю, які отримують програмний гемодіаліз, на 2016 – 2020 роки ( 200тис. в рік) .
Фінансування ЦРЛ протягом останніх трьох років здійснюється за рахунок субвенції з державного бюджету відповідно до нормативів бюджетної забезпеченості. За кошти районного бюджету відбувається поліпшення матеріально-технічної бази ЦРЛ. Районна територіальна громада сильна лише тоді, коли всі галузі у ній розвиваються одночасно, тому керівництво району намагається підтримувати їх рівномірно. Протягом останнього часу вдалось приділити увагу і розвитку медицини. За рахунок місцевого бюджету проведено реконструкцію тепло- та водопостачання, переведено котельню на альтернативні види палива ( 1,6 млн. грн.), для ритмічної роботи водонапірної башти придбано два глибинних насоси (33 тис. грн.), замінено на енергозберігаючі вікна та двері практично в усіх відділеннях, поліклініці, аптеці та лабораторії ( 1,6 млн.грн.). З метою поліпшення якості медичного обслуговування населення району придбано і медичне устаткування , зокрема : два фетальнімонітори для контролю життєдіяльності плоду вагітних, пульсоксиметр, ларингоскоп, термостат, дерматоскоп, ультрафіолетові камери для зберігання стерильності медичного обладнання. 
Дбаючи про здоров"я мешканців своєї громади, влада району й надалі має намір всебічно підтримувати цю галузь.
Питання закриття Липовецької ЦРЛ не стоїть. На часі більш актуальне питання – збереження галузі охорони здоров'я в районі та всебічна підтримка її функціонування.
В даний час активно проходить адміністративно-територіальна реформа в Україні по створенню об'єднаних територіальних громад, які і будуть в подальшому вирішувати долю медицини, освіти, культури та ін. у своїх громадах.
Планування та прогнозування мережі комунальних закладів охорони здоров'я здійснюється в межах повноважень визначених законом.

Повернутись