Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

Виїзне засідання колегії облдержадміністрації щодо підсумків соціально-економічного розвитку області

26 липня у Могилів-Подільському пройшло виїзне засідання колегії облдержадміністрації щодо підсумків соціально-економічного розвитку області за І півріччя 2018 року.

Перед початком роботи учасники засідання, у якому беруть участь голова обласної Ради Анатолій Олійник, голова облдержадміністрації Валерій Коровій, перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Гижко та заступник голови ОДА Ігор Івасюк, голови районних державних адміністрацій та районних рад, об’єднаних територіальних громад, відвідали меморіал пам’яті загиблим прикордонникам на території військового містечка Могилів-Подільського прикордонного загону.

Триметрова стела, на якій возвеличується рівносторонній козацький хрест виконаний в камені. По обидві сторони стели жовто-блакитні прикордонні знаки – символ непорушного державного кордону, за який віддали життя військовослужбовці Олег Гущак, Олександр Дзюбелюк, Віктор Соколовський, Володимир Блажко, Павло Дмитренко, Ігор Присяжнюк, та Герої України В‘ячеслав Семенов.

В рамках виїзного засідання учасники колегії облдержадміністрації оглянули технічний парк, техніку та озброєння Могилів-Подільського прикордонного загону. Під час огляду техніки та озброєння ознайомились з квадрокоптерами, квадроциклами, автомобілями, та броньованою машиною, а також тепловізорами та георадаром.

Окрім цього оглянули санітарну частину прикордонного загону та Центр управління службою, який здійснює цілодобовий моніторинг на державному рубежі та забезпечує своєчасне реагування на зміни в оперативній обстановці на державному кордоні. Працює у відділі 17 військовослужбовців.

Учасники колегії відвідали Могилів-Подільський міський парк культури та відпочинку ім. Лесі Українки, побували на будівництві підпірних стінок, укріплення берегів річки Дерло та розчистку русла.

За кошти обласного фонду охорони навколишнього природного середовища Вінницької облдержадміністрації за 1 млн 230 тис. грн виконано укріплення берегів та розчистку русла річки Дерло у парковій зоні міста Могилева-Подільського. Змонтовано 170 бетонних блоків та вимуровано 377 м3 стін з бутового каменю, заплановано укоси та земляні полотна берегів річки площею 3278 м2.

За рахунок коштів депутата обласної Ради Геннадія Вацака у Могилеві-Подільському по вулиці Київській реконструйовано сквер Єремії Могили, засновника міста. Площа облаштована пішохідними доріжками та алеєю, які вимощені бетонною декоративною плиткою. Влаштовані газони площею 840 м2, на яких висаджені червонолисті клени, магнолії, верби, різновиди зелених насаджень, у тому числі різнокольорові квіти. Збудований фонтан та пішохідний місток, які прикрашені скульптурами і декоративним каменем. Відремонтовано пам’ятний знак засновнику міста Єремії Могилі.

Також встановлено сучасний дитячий майданчик та автобусну зупинку, проведено благоустрій прилеглої території до скверу із влаштуванням нового тротуару близько 210 м2 та асфальтобетонного покриття під’їзної дороги площею 300 м2.

Меморіальний комплекс «Майдан Шани» розташований у центрі міста Могилів-Подільський. Загальна вартість робіт складає більше 1,5 млн грн Фінансування виконувалося виключно за спонсорські кошти громади міста. Збір та контроль коштів здійснювало громадське формування з охорони громадського порядку та державного кордону «Могилів-Подільська народна самооборона». Будівництво тривало два місяці. В нічний час майдан освітлюється 37 сучасними ліхтарями вуличного освітлення.

Основна архітектурно-скульптурна частина майдану – це Стіна Пам’яті, у яку вмонтовано імена Героїв Майдану та портрети загиблих бійців-могилівчан – учасників АТО.

Повернутись