Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

Вінниччина фестивалить

У другий день великого Різдва Христового у Центральному  парку міста Вінниці лунали обрядові Різдвяні пісні .

Ось і настав цей магічний час, коли у кожному домі  лунає спів, а по вулицях ходять зі сміхом та Різдвяною зіркою колядники, а згодом і щедрівники. Якщо хочете долучитись до них, то поспішайте! 8 січня в Центральному парку культури і відпочинку відбувся фестиваль народного мистецтва «На Поділлі, на Різдво». Творчі колективи районів Вінниччини намагались донести до вінничан та гостей міста щедрівки й колядки, які передавались через  покоління  і дійшли до наших днів. Що прикметно, що у кожній місцевості вони різні, а якщо чимось  схожі то звучать по різному.

На сцені біля головної ялинки міста  десять творчих колективів із різних районів Вінницької області показали своє мистецтво обрядової пісні. Від Липовецького району у заході брав участь народний колектив " Перевесло" ( худ.кер. Катерина Дяченко). Із успіхом у глядачів та великим задоволенням колектив виконав 4 колядки. Зворушливо та надихаюче прозвучали давно забуті  "Діва Марія сина родила", "В Віфлеємі новина","Добрий вечір всім вам!","Пане господарю, що в вашому домі?!". Глядачі тепло приймали липовчан, винагороджуючи їх спів ширими оплесками.  

Фестиваль «На Поділлі, на Різдво» кілька років тому спільно започаткували  Департамент культури Вінницької міської ради, управління культури і мистецтв обласної державної адміністрації та КП «Центр концертних та фестивальних програм». Мета заходу - відродження, збереження, розвиток і популяризація традиційної народної культури, окремих  видів і жанрів аматорського мистецтва.

Організатори Фестивалю прагнули, аби вінниччани на Різдвяні свята зібралися біля міської ялинки, віншували один одного та могли ознайомитися з творчістю фольклорних колективів з різних куточків регіону, щоб ще раз перейнялись святково-казковою атмосферою Різдва.

 
Повернутись