Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

Висока ціна за звільнення від диктатури

Сьогодні в Україні День пам’яті Героїв Небесної Сотні. Три роки тому, саме в ці дні, відбулось протистояння між українським народом і тодішнім режимом.

Високу ціну за звільнення від диктатури і свій цивілізаційний вибір – бути частиною Європи заплатила Україна.

У Липовці на честь Героїв Небесної Сотні та загиблих в АТО наших земляків у центрі міста у вигляді тризуба-Герба України, височить Пам’ятний знак , до якого приходять липівчани у різні дати, аби вклонитися світлій пам’яті полеглих. Щасливі наречені у свій незабутній день теж приходять сюди, кладуть квіти у знак вдячності за мирне небо над головою, за можливість жити й любити, вільно висловлюючи свої думки.

Сьогодні липівчани зібралися біля Пам’ятного знаку знову…. Розпочали мітинг-реквієм працівники районного будинку культури. У виконанні Ярослава Пшиворського пролунала пісня «Небесна сотня».Перед липівчанами виступила перший заступник голови райдержадміністрації Ольга Дмитрів. Як учасник Революції Гідності вона розповіла про події тих зимових днів, коли патріоти України молодь, літні люди вийшли на Майдан, щоб сказати своє слово і їх почули. Ніхто не розраховував, що мирне зібрання може перетворитись на кровопролитне. 18 лютого мав відбутись великий мітинг, на який з’їжджались патріоти зі всіх куточків України, у них була велика надія на політичне врегулювання протистояння. Але всупереч очікуванням , влада обрала зовсім інший сценарій… На розгін Майдану було кинуто велику кількість силовиків.

Майданівці із всіх підручних засобів палаток, шин, стали робити барикади. І це було в тій ситуації правильно, бо згодом вони їх захистили вогняною й димовою завісою від обстрілу. Влада оголосила, що о 18 годині всі, хто залишаться на Майдані -- вважаються терористами і розпочнеться силова зачистка території. Дивовижним чином природа допомагала майданівцям, напрям вітру був у сторону озброєних, отож вони стояли в диму, а на майданівців світило ясне сонечко, вони без перешкод бачили один одного, виконували вказівки старших. 
Цілу ніч палав вогонь, було чутно то тут то там вибухи. Наступного дня все продовжилось . На бруківку падали від куль мирні люди, палали на Майдані барикади , будівля профспілок… 


20 лютого все стихло , згоріли всі барикади  і майданівці, і ті, хто стояв проти них, мали змогу подивитись один одному у вічі. У одних , тих що не озброєні, в очах була надзвичайна сила духу, їх погляд був відкритим і сміливим, а в очах тих, хто стояли навпроти десь в глибині був страх. І МАЙДАН пішов на озброєних . У перших рядах були найвідчайдушні патріоти…Ось вони були вбиті першими. Ніхто не очікував такого…
До 18 лютого 2014 року вже налічувалось 9 загиблих. З 18 по 21 лютого на Майдані загинуло найбільше людей -84, а після 21 лютого ще 18.
Революційні події тої зими забрали життя понад ста активістів Майдану. 21 лютого 2014 року офіційна влада України юридично визнала загиблих мітингувальників Майдану жертвами. Цього дня на Майдані відбулося прощання із загиблими …. У прощальних жалобних промовах всі називали їх “Небесною Сотнею”, а під час прощання із загиблими лунала пісня “Плине кача…”, яка стала українським народним реквіємом.
Ольга Дмитрів із впевненістю зазначила - якби полеглі залишились тоді живими – вони були б у перших рядах добровольців і захистили нашу Україну від імперських посягань.
Від імені тих, хто залишився живим, хто в серці зберігає пам’ять про ті події як святиню, як часточку великої історії нашої України, нашого українського народу, вона запевнила Героїв Небесної Сотні та всіх полеглих за свободу України, що ми до останнього подиху будемо працювати чесно на благо України, на благо українського народу.
Липівчани також згадали поіменно наших земляків, що полягли на сході України, захищаючи її єдність та цілісність.
Хвилиною мовчання вшанували пам’ять полеглих,
схилили у скорботі голови за тими, хто вже ніколи не повернеться на цю святу землю, а з небес благословлятиме наші добрі починання. Завершився мітинг піснею у виконанні дуету в складі Руслани Гомонюк, Анни Савченко « Білі лебеді» в якій слова про душі загиблих , які відлетіли у вічність ..
Панахиду за полеглими в боях українцями відправив священник УПЦ Київського патріархату о. Василь Загорянський.

 

Повернутись