Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

ВИЗНАЧЕНО ПЕРЕМОЖЦІВ 2-го РАЙОННОГО КОНКУРСУ

Відбулось засідання наглядової ради з проведення 2 районного конкурсу проектів розвитку територіальних громад району. Засідання провів голова наглядової ради , голова районної ради Юрій Науменко. 
Голова ознайомив членів наглядової ради із порядком денним засідання:
1.  Про визначення рейтингового місця учасників конкурсу проектів та програм розвитку територіальних  громад Липовецького району  .
2.  Про фінансування проектів-переможців 
3.  Про подальші заходи наглядової  ради щодо проведення конкурсу. 
Члени наглядової ради проголосували за порядок денний і приступили до роботи.
З першого питання порядку денного доповів заступник голови наглядової ради, заступник голови районної ради Руслан Танасюк. Заступник ознайомив присутніх із результатами проведеного конкурсу і зачитав зведену таблицю, підготовлену експертами з визначення рейтингового місця учасників конкурсу проектів та програм розвитку територіальних  громад Липовецького  району.  
Відповідно до неї, за більшістю набраних балів, із 17 проектів, що надійшли на конкурс , першість здобули наступні проекти :
"Від світла на вулиці-до світла в душі" (98 балів) , Білянська територіальна громада ( 70 тис. грн. з фонду конкурсу);
"Сортування відходів-як спосіб комплексного вирішення проблем села" (95), Славнянська територіальна громада(68 тис. грн. з фонду конкурсу);
"Теплий та затишний дитячий садочок  для маленьких турбівчан"(92), Турбівська територіальна громада, ( 70 тис. грн.);
"Оздоровлення громади через комплексний  підхід до поліпшення спортивної інфраструктури громади", (92), Сививківська територіальна громада, ( 49.2 тис. грн.);
" Впровадження енергозберігаючих технологій  для опалення закладів культури" (90), Староприлуцька ОТГ. Комісія вирішила фінансувати даний проект в сумі 70 тис. грн. проти 100 тис. грн, які очікував проект ( в зв`язку із обмеженням коштів);
"Водопостачання  як один із пріоритетів розвитку громади" (89), Лукашівська територіальна громада, ( 70 тис. грн.);
"Сільський будинок культури - осередок культурного життя громадян" (82 балів), Брицька територіальна громада, (67 тис. грн.);
"Культурний та духовний розвиток Щасливській територіальній громаді"(76), 70 тис. грн.;
"Шкільний автобус - як запорука безпечного перевезення дітей до місця навчання та дому "(66), 70 тис. грн.
Дискусія розгорілась навколо проектів, що надійшли з Брицької територіальної громади, обидва  цікаві, якісно підготовлені, один із зміцнення матеріальної бази освіти, інший-культури. Переважною більшістю голосів підтримано проект , що стосується культури. Утримався лише один.В обговоренні позиції взяла участь перший заступник голови райдержадміністрації Ольга Дмитрів. Вона зазначила, що Проект передбчений для підтримки освіти і розрахований на обладнання початкової школи в с. Брицьке. В цьому році до районного бюджету надійшли з державного кошти в сумі 1 млн. 200 тис. грн. і можуть бути використані за умови співфінансування  з районного бюджету  в сумі 133 тис. грн.. Кошти цільові і призначені для модернізації  навчального простору  для учнів 1 класів в усіх повнокомплектних класах. В зв"язку з цим, при умові наповнення класу не менше норми , початковій школі с. Брицьке буде закуплено  відповідні засоби навчання  і обладнання загального призначення для навчального кабінету 1 класу, а це комп"ютерне обладнання, засоби пристосування, меблі, тематичні карти,  настільні ігри, глобуси, словники. Орієнтовна сума , яку отримає школа , 50 тис. грн. Райдержадміністрацією та районною радою цьому питанню буде приділена особлива увага. В обговоренні питання взяли участь Інна Косач-начальник відділу освіти, Геннадій Терлецький -начальник відділу культури та туризму.
Таким чином, завдяки 2 районному конкурсу проектів розвитку територіальних громад району, до бюджетів їх розвитку додатково надійдуть кошти в сумі 634, 2 тис. грн. Звичайно,  не всі із 17 поданих на конкурс  проектів  перемогли, але на те це і конкурс. І це пов`язано не лише з обмеженістю коштів у бюджеті , а й недотриманням конкурсних вимог  окремими із них. Участь у конкурсі-це все одно досвід, який розвиває і тим, хто хоче досягти мети-допомагає в цьому.
Повернутись