Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

Восьмий районний Фестиваль народної фольклорної творчості відбувся у Новій Прилуці

      14 червня Новоприлуцька територіальна громада зустрічала гостей.  Восьмий районний фестиваль народної фольклорної творчості «Липовеччино, рідна моя» проходив саме тут, у мальовничому куточку Липовеччини, де живуть люди трудящі, талановиті та гостинні. Близько трьох десятків творчих колективів приїхали до села, аби послухати  пісні у гарному виконанні шанувальників пісні і показати свої. 

      Фестиваль проходив у  номінаціях  "Пісенний вернісаж" та "Родзинки української кухні". Тож колективи постаралися на славу: і вітальні пісні приготували, і  про давні українські страви у сучасному виконанні  подбали. Родзинкою окремих світлин, що показали делегації, стала виставка робіт прикладного мистецтва, вишивка, різьба, витинанка, вироби образотворчого мистецтва.

      Господарі радо зустрічали гостей, частували юшкою. У дворі сільського будинку культури розгорнулось справжнє святкове дійство.

      Фестиваль відкрив начальник відділу культури, спорту та туризму райдержадміністрації Геннадій Терлецький. Учасників привітали голова районної ради Юрій Науменко, керівник апарату райдержадміністрації Олександр Скоцький. Вони подякували учасникам за творчий підхід до справи і високу майстерність. Гостей гостинно привітав сільський голова Роман Цикало і свято розпочалось. Хмаринки розігнали своїм дотепним гумором зозівківчанки та дівчата з Хорошої. Над селом линули українські народні пісні, яким немає рівних у світі!

      На подвір’ї сільського будинку культури відбувся справжній творчий пісенний турнір. Найстаршому його учаснику було під вісімдесят, а наймолодшому дванадцять! Отакий у нас народ-співучий, і не здолати ні його, ні  пісні ніякому ворогові, ні часові, ні негоді. По  завершенні  огляду пісенного вернісажу журі конкурсу підвело підсумки фестивалю та визначило переможців у обох номінаціях. Керівники вручали колективам грамоти, святкові сувеніри, оголошували подяки. Переможених не було, всі залишились  під чудовим враженням від побаченого та почутого. Дійство завершилось спільним  виконанням "Молитви за Україну". Думаю, Бог почув цю молитву, дуже проникливо та зворушливо вона прозвучала.

Повернутись